Уметност со 3D ефекти

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,927
1,133
некаде во длабочините на темнината
оваа уметност не е многу позната кај народот али е многу убава за гледање
има луге што ја практикуваат оваа уматност и ја правам низ улици
еве некои слики
8.jpg

31.jpg

4398394400_9047b3c510_o1.jpeg

use-eyes-stretch_1350298i.jpg

па ме интересира ваше мислење
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Дефинитивно кога се шараат улиците, ѕидовите, било шо, повеќе поддржувам Street Art и вакви стварно вчудоневидени ствари отколку НЕКОЈ да си го напише името на ѕидо и да ишара за џабе!! -.-

3dart-1.jpg

amazing-3d-art-8.jpg


И еве 3D онака, под тема надреализам:
024_-_3d-art-surrealism-pictures.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Seker and cakar_ulav