Сладолед

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
искрено не сум некој обожавател на сладолед :eekops: а инаку,чоколадо,ванила...
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
сладолет у џино најубаф у целу Македонију
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Не е битно од кај е, битно да е од страчатела. (И се нервирам многу кога ќе видам напишано стратачела.)

Најубав досега... во Дубровник.
 
  • Like
Реакции: Badgirl

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Прееска земав чоколадо со овошје мешано (значи во чоколадото овошје)од кај Млечен трговскиот. Преубав. А и добар сладолед прават. Скоро се отвори слаткарницата.