1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сладолед

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Marick14, 10 март 2012.

 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  искрено не сум некој обожавател на сладолед :eekops: а инаку,чоколадо,ванила...
   
 2. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
 3. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  [​IMG]
  тоу едно вавко нема да испаднам
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Милина Прилеп.....me gusta
  Цермат Битола.....not bad
   
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  сладолет у џино најубаф у целу Македонију
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ма у Тинекс бре, 5+1 гратис за 110 ден. Јадам од пред месец дена.
   
 7. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Не е битно од кај е, битно да е од страчатела. (И се нервирам многу кога ќе видам напишано стратачела.)

  Најубав досега... во Дубровник.
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Страчатела или само чоколадо и ванила, овошни не ми се допаѓаат многу :)
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Прееска земав чоколадо со овошје мешано (значи во чоколадото овошје)од кај Млечен трговскиот. Преубав. А и добар сладолед прават. Скоро се отвори слаткарницата.
   
 10. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979

Сподели: