Секс на прв состанок или не?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Да, тука вака знам дека не мислите , а и самата знаеш дека тоа е така , сигурно не помислуваат колку стаж има партнерот на работа , не дека сите али во глобала да речеме да :cool:
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Јас кога одев на состаноци на времето првиот пат мислев дали ќе падне некој бакнеж или не.
Машките повеќе мислат дали ќе имаат секс, можеби затоа што поретко имаат.
Знам за тебе како мислиш ти кажав погоре (star).
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Добро некој одел на времето , ние сега што одиме мислев јас , а затоа што имаат поретко значи дека некој друг има почесто и мисли повеќе дали на прв состанок или на испраќање после состанок тука е негде нели ;) ,а за мене ретко кој знае ,а ти најмалце :kafe:cool:
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Многу антипатично ти делуваат емотиконите со намигнување. Ти сам ми имаш кажано дека таа што ти дала на прво ја сметаш за лесна, не знам што негираш сега и што измислуваш.
Лесно менуваш мислење во зависност од ситуацијата. Тоа не е добро.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Јас кога одев на состаноци на времето првиот пат мислев дали ќе падне некој бакнеж или не.
Машките повеќе мислат дали ќе имаат секс, можеби затоа што поретко имаат.
Знам за тебе како мислиш ти кажав погоре (star).
Оа е жива вистина, сум слушнала од мајка ми а и од други повзрасни жени дека во нивно ввреме излегувањата и врските воопшто биле многу поинакви. Тогаш да те фати типот за рака доживуваш катарза а тек да те бакне..... Мајка ми вожевотот се бакнала само со двајца мажи и та цмок без јазик, а денешние деца уште не прнати се лапаат драпаат и тоа го подведуваат под мување демек не се во врса ама се повеќе од другари.
Јас не сум исклучо од денешнава младина и јас сум била со многу мажи затоа што модерново време таа налага, едноставно те сметаат за глупа ако си само со еден тип.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Оа е жива вистина, сум слушнала од мајка ми а и од други повзрасни жени дека во нивно ввреме излегувањата и врските воопшто биле многу поинакви. Тогаш да те фати типот за рака доживуваш катарза а тек да те бакне..... Мајка ми вожевотот се бакнала само со двајца мажи и та цмок без јазик, а денешние деца уште не прнати се лапаат драпаат и тоа го подведуваат под мување демек не се во врса ама се повеќе од другари.
Јас не сум исклучо од денешнава младина и јас сум била со многу мажи затоа што модерново време таа налага, едноставно те сметаат за глупа ако си само со еден тип.
Дали и мажите ги стави во тоа модерно време што ќе те сметаат за глупа или само на жените мислеше??
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harley Quinn