Светот е прекрасен

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Уствари ние си живееме во свет кој ние го создаваме, бегајќи од реалност. Многу е полош овој свет, отколку светот кој ние го замислуваме. Напротив би можела да кажам дека еднаш се живее,еднаш ти е дадена шансата и треба да ја искористиме максимално. Јас сепак можам да кажам дека I DO BELIEVE IN FAIRIES :)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Епа ај ако не, секое сабајле да пиеме кафе чучнати на крстото на Водно, за да ја сфатиме суштината и убавината на животот...

Секој си има свој начин, свој посебен однос со животот, свое уникатно уживање во благодетите...не секогаш тоа се адреналински спортови и некои хард кор збеснувања...

Малку е темава недефинирана.
Во секој случај, адреналинот му е на секој потребен, ама не секогаш се добива ако рецимо скакаш на раце по Партизанска или скокаш банџи...
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
images.jpg

А верувам дека на многумина им е познат и овој начин на покачување адреналин;) само уште да е се така забавно :)
images (1).jpg

images (2).jpgimages (3).jpg
images (4).jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Светот е сурово место за живеење. Не е прекрасен, барем мене не ми е воопшто. Да можам би го заменил за една кикиритка (мада ни толку не вреди)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: N|ghtmare_f

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Светот е сурово место за живеење. Не е прекрасен, барем мене не ми е воопшто. Да можам би го заменил за една кикиритка (мада ни толку не вреди)

Не е светот толку суров колку луѓето во него. А како човекот ќе ја искористи убавината на светот, е друга работа...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
луѓето се составен дел од светот...или не?

Се. Но доколку отидеш да живееш во природа, некоја планина, или покрај океан, и не се движиш меѓу луѓе, ќе сфатиш дека луѓето пред се, го прават светот суров и му ја уништуваат убавината.