1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сателитски антени ресивери и сет топ боксови

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од cacor, 30 мај 2017.

 1. cacor

  cacor Нов член

  Зачленет на:
  30 мај 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
 2. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Колку што се разбирам јас, а и според името на уредот, мора да имаш сателитска антена.
  Гледам во описот имаат остаено и Skype контакт, што не ги прашаш директно?
   
 3. cacor

  cacor Нов член

  Зачленет на:
  30 мај 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  А нема ли вградено во него сателитски ресивер. Пошто на сликата е пречкртана сателитската антена. Па веројатно само на тв треба да се поврзи.
   
 4. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Имаш право, со wi-fi адаптер доаѓа и всушност го поврзуваш со телевизор и со интернет. Не треба сателитска антена.
   

Сподели: