Сателитски антени ресивери и сет топ боксови

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,762
2,407
1,133
www.crnobelo.com
Колку што се разбирам јас, а и според името на уредот, мора да имаш сателитска антена.
Гледам во описот имаат остаено и Skype контакт, што не ги прашаш директно?
 

cacor

Нов член
30 мај 2017
2
0
1
33
А нема ли вградено во него сателитски ресивер. Пошто на сликата е пречкртана сателитската антена. Па веројатно само на тв треба да се поврзи.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,762
2,407
1,133
www.crnobelo.com
Имаш право, со wi-fi адаптер доаѓа и всушност го поврзуваш со телевизор и со интернет. Не треба сателитска антена.