Сакам да кажам/Сакам да прашам

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Ајде кога почнавме за френдзона да се доискажам... немам проблем да сум френдозниран на фин и културен начин. Ќе прочитам од постапките на девојката и ќе сфатам. Она што е најиритантно кога девојката ќе каже на машкото “те гледам само како брат“ или кога ќе ти се обрати со “брат“. Или “најдобар другар си ми, нејќам да го уништам тоа“. Нема подиректно френдзонирање од тоа. :D Суптилно френдзонирање океј прифаќам и останувам пријател until further notice.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Agreed! :D Делат friendzones ко бонбончиња. Жена... затоа и се сака. :)

Зона каде што максимум што можете да бидете во овој универзум е само пријатели. Дури и во ситуација на видлива ерекција кај дечкото, девојката ќе му го спушти со 2-3 муабета и ќе му го убие тестостеронот на машкото. Ете тоа е френдзона. Пријатели сте само, ништо повеќе и никогаш повеќе. Опасна зона. Знам дека сум бил во такви зони, но знам и дека сум излегол од такви зони. Како резултат на тоа повеќе не сум во контакт со цурата што ме френдзонирала. Тоа е тоа бед бој шта чеш не трпи женска лимитација. :giggle
Поголема глупост од ова немам слушнато. Ако некоја девојка ти се допаѓа сигурна сум дека ќе и се пуштиш, ќе и ставиш некако до знаење дека ти се допаѓа, ќе пробаш да ја смуваш или не знам што. А, ако те одбие, тоа само значи дека не и се допаѓаш, не те става во никаква френдзона или не знам што. После тоа тебе ти е повредено егото и нормално не си во контакт, не си искочил од никаква зона. И обратно може да биде, и ти сигурно си откачил понекоја девојка.
Многу гледате амерички серии или филмови, сеедно.
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Поголема глупост од ова немам слушнато. Ако некоја девојка ти се допаѓа сигурна сум дека ќе и се пуштиш, ќе и ставиш некако до знаење дека ти се допаѓа, ќе пробаш да ја смуваш или не знам што. А, ако те одбие, тоа само значи дека не и се допаѓаш, не те става во никаква френдзона или не знам што. После тоа тебе ти е повредено егото и нормално не си во контакт, не си искочил од никаква зона. И обратно може да биде, и ти сигурно си откачил понекоја девојка.
Многу гледате амерички серии или филмови, сеедно.
Нека биде по твое нејќам расправии но дебати може. Не ме знаеш и ме судиш само по мислење од форум затоа те разбирам и ти простувам што ми го повредиш егото. :giggle
Мислам дека ти не ја сфати најдобро поентата. Френдзона е кога девојката што ти се свиѓа те одбива ама сака да останете пријатели. Тоа е френдзонирање. Френдзонирање е исто така кога девојката сака да останете само на пријатели и уште во старт ти ја убива волјата да пробаш нешто со неа со тоа што ти става до знаење дека те гледа и сака само како пријател.
Гледам амерички серии и филмови, да. Имам своја глава, не паѓам на US (United States) BS (bulls**t).
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Нека биде по твое нејќам расправии но дебати може. Не ме знаеш и ме судиш само по мислење од форум затоа те разбирам и ти простувам што ми го повредиш егото. :giggle
Мислам дека ти не ја сфати најдобро поентата. Френдзона е кога девојката што ти се свиѓа те одбива ама сака да останете пријатели. Тоа е френдзонирање. Френдзонирање е исто така кога девојката сака да останете само на пријатели и уште во старт ти ја убива волјата да пробаш нешто со неа со тоа што ти става до знаење дека те гледа и сака само како пријател.
Гледам амерички серии и филмови, да. Имам своја глава, не паѓам на US (United States) BS (bulls**t).
Мислам дека ти не ми ја сфати поентата,тоа и е само културен начин да ти каже дека не и се допаѓаш. А пријател да бидеш со неа сигурно никој не те тера со сила. Не може на секому да му се допаѓаш. Што се нема да измислите. (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Мислам дека ти не ми ја сфати поентата,тоа и е само културен начин да ти каже дека не и се допаѓаш. А пријател да бидеш со неа сигурно никој не те тера со сила. Не може на секому да му се допаѓаш. Што се нема да измислите. (facepalm)
Тоа е многу јасно. Нешто не би било во ред да се допаѓам на секоја... или ќе ме сака ради кеш кеш или некоја корист. Во ред е женско да одбие машко... така се јача и се станува мушкарчина. Што мислиш зашто има толку манијаци во нашава држава? Затоа што едно е**ено одбивање од девојката не можат да прифатат и ја манијачат и прогонуваат до последната глувчешка дупка. Тоа е друга тематика не ја отварај освен ако не сакаш топ дискусија. :)
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Тоа е многу јасно. Нешто не би било во ред да се допаѓам на секоја... или ќе ме сака ради кеш кеш или некоја корист. Во ред е женско да одбие машко... така се јача и се станува мушкарчина. Што мислиш зашто има толку манијаци во нашава држава? Затоа што едно е**ено одбивање од девојката не можат да прифатат и ја манијачат и прогонуваат до последната глувчешка дупка. Тоа е друга тематика не ја отварај освен ако не сакаш топ дискусија. :)
А каква е таа топ дискусија?
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
А каква е таа топ дискусија?
:D Може да биде јавна, може да биде приватна. Дискусија каде што се анализира проблемот во длабочина и се доаѓа до некакви решенија и предлози од кои општеството може да има бенефит. Има дебата, размена на идеи, се слуша туѓото мислење без судење и се дава свое мислење после. Еј опуштете се луѓе напнати сте некако. @Redhead и за тебе важи тоа сакаш да ми се скараш. :)
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
:D Може да биде јавна, може да биде приватна. Дискусија каде што се анализира проблемот во длабочина и се доаѓа до некакви решенија и предлози од кои општеството може да има бенефит. Има дебата, размена на идеи, се слуша туѓото мислење без судење и се дава свое мислење после. Еј опуштете се луѓе напнати сте некако. @Redhead и за тебе важи тоа сакаш да ми се скараш. :)
Фала ти многу што ме просветли. Да не беше ти немаше да знам што е тоа френдзона, и што е тоа дискусија. Ти благодарам многу, о ти Голем Мудрецу. :showoff:x
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BadBoy007

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Фала ти многу што ме просветли. Да не беше ти немаше да знам што е тоа френдзона, и што е тоа дискусија. Ти благодарам многу, о ти Голем Мудрецу. :showoff:x
Погрешна перцепција имаш за мене, 100% погрешна. Не мудрувам и не се правам паметњакович. Само суди, судиииии преку интернет лица што не ги знаеш. :D Ццц опуштете се само форум е ова, малку дискусија и зезање не би требало да повреди никого. Се извинувам ако претерав во некои муабети. Не хејтајте ако некој има различно мислење од вашето. :kafe
@Redhead ме пресмеа со о Голем Мудрецу. О Голем Мудрецу кажи си зошто си на овој форум, што мака си имаш, што ѓавол те натера тука да се зачлениш и да пишуваш. :rofl

Инстант смирување на страстите барам и нормален тек на работите. Нејќам повеќе да ја спамирам темава, ако има почва за плодна дискусија да продолжиме, ако не стварно нејќам јавно расправање. Ќе излезам далеку полош од тоа што сум.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
значи вака еден краток заклучок, френд зона е кога женско ќе одјебе машко, а во случај кога машко ќе одјебе женско каква зона е тоа? :unsure