Сакам да кажам/Сакам да прашам

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Добар ден на сите :) Одамна не сум пишувала на темава веројатно затоа што сум немала желба да напишам нешто.Си реков да ве поздравам и да ви посакам пријатен ден!
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Saladin ни замина? : )
Убаво да си поминеш, импресии и впечатоци чекам на следно видување кое се надевам нема да е долго одложувано : ))
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Текнуе ли ви на Шон Пол ? Слушам га у момент, Гет бизи : )
Кој глуп дијалект вади дечко, како лиге јамајкански да му течеф док пое, устфари не ни пое, лае бае или песну не гу знае(бај тато): )

Вамо има бура и бш е убаво , блага бура, дуфка на ванилу, сакам ванилини нокчиња, доро да не су толко бели, исунчано кремасти
 
  • Like
Реакции: Aquarius and Сара.13