Општа култура

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Невидено е колку има НЕкултура во ова наше општество. Ма не ради самата мене, мене и не ми и толку потребно едно извини од некој, ради самиот тој. И не само извини, и општото прифатено однесување КОН и во околината е толку утка..
Гледам да внимавам, ако знам да бидам многу несмасна :maska И не го правам тоа заради другите, дали овака и онака ќе се рекло, туку заради самата себе.

И ќе се согласам со претходниот пост, толку има простотилук, што веќе од тоа се преполовува и цела планета од толку глуп народ. :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Машала сите напишале дека имаат општа култура;)лесно е сам за себе да се каже тоа туку како другите не доживуваат,дали тие можат да го кажат истото за нас:).Незнам дали сум доволно културна само знам дека општата култура е на ниско ниво,бар мое видување е тоа.На човек кој поседува високо ниво на општа култура кај нас сум приметила дека го прават човекот дека или глуми или е лижач или се лигави.Уште сме далеку од фини манири за општа култура,одма осудуваме,заклучоци за луге даваме од два реда муабет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
што?култура?од стокава не очекувам нешто убаво.и ич не ми чуе,како сакам и ми текне у моментот така се однесувам.штета неможам да бидам поголемо говедо од другите
 

The_melnicanecot

Истакнат Член
16 февруари 2012
237
392
363
37
Скопје
што?култура?од стокава не очекувам нешто убаво.и ич не ми чуе,како сакам и ми текне у моментот така се однесувам.штета неможам да бидам поголемо говедо од другите
а зашто да бидеш говедо, кога можеш да бидеш добра девојка ?!
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Културна сум ама со некои неможеш да бидеш културен