1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Операција на жолчка

Дискусија во форумот 'Општи здравствени проблеми - прашања и одговори' започната од Ivanche, 25 септември 2012.

 1. Ivanche

  Ivanche Нов член

  Зачленет на:
  25 септември 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Не знам дали ја има темава, али сакав да се консултирам со некој од Вас. Пред 5 дена се оперирав од жолчка, значи за 2 дена треба да идам за конци вадење. Сакам да прашам некој од вас што се оперирал од жолчка колку време не излегувал од дома, мислам онака шетање, кај другари/другарки, дечко/женска... ? И уште нешто, што ми е срам да се консултирам со докторот после колку време може да се има сексуални односи...? Ви благодарам!
   
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Моите родители имаа операција на жолчката...
  Се до моментот додека не заздрави раната одмарај,зависи каква операција си имала ,претпоставувам лапараскопски ,тогаш би требало побрзо време да закрепнеш...времето на закрепнување кај секого е различно ... ќе осетиш сама кога ќе се чувстуваш спремно за шетање и за односи ...
   

Сподели: