Не ми е јасно...?

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Не ми е јасно, како некои луѓе немаат воопшто осет дека се досадни, дека забегуваат со едни те исти муабети...давеж луѓе:frantic
 
  • Like
Реакции: incule

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Не ми е јасно зошто кога се прави свадба, невестата мора да се врати дома (кај родителите) и да се крие во соба, а неколку месеци пред свадбата живее со нејзиниот иден маж?
Зошто наставниците не предаваат, не се ни трудат да научиме од час? Јас сум на факултет, но додека бев во средно школо, скоро половина клас одевме на дополнителни часови по математика. Плаќавме 400 денари за обезбедување, а имаше тепачки и баш тогаш никој од обезбедувањето не реагираше. Не ми е јасно зошто има споредба меѓу луѓето, злоба и натпревар во лоша смисла? Има уште некои работи што не ми се јасни.