Најдобри населби за живот со фамилија во Скопје?

MajkaMuNaMarko

Староседелец
18 февруари 2020
38
19
1,008
38
Кои се најпогодни населби за семејно живеење во Скопје во моментов?
Да има услови каде да се прошета со бебешка количка, да има зеленило, детски игралишта, образовни установи, тротоари?
 

kockakockica@

Истакнат Член
30 мај 2022
107
51
338
Аеродром, Тафталиџе 2, Влае, Хром, Карпош...во сите овие населби има по некое убаво местенце, паркче, зеленило, подалеку од сообраќајната галама.