Напиток за слабеење (Sassy)

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ова сега го видов на ФБ, и го споделувам со вас.
Едноставно е за припрема, природно, нема ризик по здравје, освежувачко и ефтино.
Пијалоков го измислила ( не дека измислила топла вода ) докторката Силвија Сас, си го патентирала и веќе се продава низ аптеките како диетски производ.

ПОДГОТОВКА:

Во 1,5 - 2l филтрирана или извриена и оладена вода, ставете 1 лажица изрендан корен од ѓумбир, краставица со средна големина исечена на кругови, 1 лимон исечен исто на кругови и 5-6 листови свежо нане ( може и една лажица сушено).
Сето ова промешајте го, ставете го во сад, во фрижидер да отстои 8-10 часа.

Започнете го денот со пиење на една чаша и потоа во текот на денот консумирајте во мали колични, за да ви стаса за цел ден. Важно е, да стои постојано во фрижидер. Навечер спремете си нов напиток за наредниот ден.
Нема ограничувања во исхраната, а доколку го применувате ова, се губи околу 10 кг за еден месец.
Не знам дали е верно, ама во секој случај нема што да се изгуби ако се проба, освен во најдобро сценарио килограмите :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah and violetmoon

Odette

Истакнат Член
6 јули 2013
25
7
303
Скопје
Водата се вика Sassy, не Sussy - мала корекција. :p
Мене ми е сосема океј за освежување, а дали навистина делува во врска со губењето килограми не би знаела да прокоментирам.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Немам појма за името како е правилно, синоќа прв пат прочитав воопшто за водава, името само си го препишав како беше:|
Нека направи корекција во насловот Sarah или кој и да е одговорен за тука. :)