1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Навредување

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Scars, 29 април 2013.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Во принцип не навредувам, посебно не во лице. Ама затоа не сакам ни мене да ми се случи тоа, а доколку се случи сигурно би излегла од контрола, биче бродолом :biggrin
   
 2. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Многу несвесно ме имаат навредувано а и јас нив,но што е тука е. Обично сум особа која секој проблем го решава со зборување,но неможам односно сум спречена во комуникацијата кога некој ќе ми подвикне Смрдло,кучко,засркни се, да не дочекаш дете во раце или некои си слични навреди а може да се рече и клетви. Тогаш многу сум навредена во моментот и вријам од нервоза но по кратко време ми мине,а ми се има случено да и до ден денес на некои личности им немам простено бидејки претерале. Се зависи од начинот на кажување а и зборовите.
   
 3. Just Perfect

  Just Perfect Активен Член

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  120
  Не навредувам доколку некој неосновано не ме нападне мене...е тогаш знам да прегазам некого со зборови...
  Иначе сум простила,но за мене никогаш таа особа нема да биде на исто место како претходно...
  близнак сум,но дволичноста за мене е непозната страна дефинитивно..
  Ако некој се налути затоа што ќе го кажам своето мислење за него/неа е тогаш свака му/и част...истото и за мене важи....не значи дека ќе прифатам нечиј совет "за да се подобрам" ако го ислушам... :rolleyes:
   
 4. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  Незнам за вас, али јас многу многу бурно и агресивно реагирам на навредите. Кој и да е без разлика многу ме годат навреди. Се трудам да бидам добар кон сите, но нели светов е заебан.
  Сум вреѓал и јас да, но оваа го користам само како самоодрбана.
   
 5. Luisana12

  Luisana12 Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 мај 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  40
  Сум била навредена.Најчесто од личности со никакво значење во мојот живоот па затоа и тие "навреди" не се ме навредиле баш многу :frantic а дали навредуваам..хмм па никој не е совршен.Има моменти кога сум многу изнервирана и не го кажуваам она што го мислаам па можно е во тие моменти несакајки да сум навредила некој..Обично не сакаам некој да биде навреден или да повредаам некој но...(think)
   
 6. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Си навредила па не си навредила,те навредиле па не те навредиле,кажуваш па не кажуваш?
  Што сега?
   
 7. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Сакам кажам-незнам речам :patos
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Tи текнува на епизодата од Хаус коа цело време повторува „Cancer but not cancer. Brain but not brain. Human but not human.“ :patos
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  И сум навредила и сум била навредена , ко бев помала ај да речам трпев навреди , поради нештото од мајками немој ќерко да се расправаш па ајде си викав се ќе помине. али ко мине времето ко шо викаат ко ке прелие чашата , мн работи ги имам тропнато во фаца кога најмалце очекуваат и искрено не се каам ,за да дојде до тој степен да ми пукне филмот значи има нешто . Ја имам навредено мајками (не кизнае колку ама ја го осетив ко навреда) и за тоа ми е многу криво заш немаме некоја голема блискост и сеуште се трудам да дојдам до тој степен да се извинам али ќе стасаме и до таму :)
  Во принцип сум се трудам да сум праведна и пробувам да не избрзам , да ги видам двете страни пред да навредам или слично , сеуште работам на случајот :)
   
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Ако ме навредуваат вреѓам
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: