МНТ или Ла Фабрик

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Незнам што ми текна сега во моментов на ова али во секој случај доста споменувана и една од најдобрите дискотеки во тој период.
Какво е вашето минато односно какви спомени имате поврзани со Мнт или Фабрик,се надевам како и мене така и на некој од вас му приредила убави моменти и незаборавни доживувања кога секој со секого ќе се поздрави на само едно место,а тоа е Мнт ?! :zelen;)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
И во дискава ли си се плескал ? Кажи ни со колку само да бидеме спремни да се соочиме со големата бројка :rofl
Што спомени од одење по диска, освен дека сме се дружеле со луѓе и дека сме оделе пијани дома.
Кај нас Позитив од секогаш било актуелно и имаше јаки журки на времето.
Сега нема луѓе, освен од странство кога ќе дојдат нашите на лето. Па ни тогаш не одат во диско, само по кафани. Останаа малите по дискотеки да одат. :zelen(star)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Мнт дека е поголем објектот и има секаква музика
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno