Кладилниците и коцкарите

  • Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мразам кладилници! Не давам ни 20-30 денари за таква глупост, и тие ќе си ги зачувам. Какво и да е задоволството, поголемо им е на кладилниците кога ти ги земаат парите. Истото и за казино го мислам, во ред е некогаш во животот да видиш како е, но само ако си сигурен дека нема да продолжиш. Колку глупо е да даваш пари за да играш некаква игра. (facepalm)
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
699
93
се имам коцкано двапати еднаш изгубив влог 500денари,а другпат добив 850 денари.не се навлеков,иако секоја вечер работев во коцкарница(wave)
 
  • Like
Reactions: Marick14

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,082
1,631
113
Македонија
Си играм спортска, не дека сум нешто многу зависен ама некад знае да ме фати силно чувство да морам да изиграм :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Во казино сум бил неколку пати и сум изгубил и од тогаш не одам а во кладилница почесто одам иако ретко добивам:)
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Женско сум и играм спортска и не се срамам да го признамм тоа.. сега пред некое време фатив ии си купие едни штикли што одамна ги меркам
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Досега во кладилница сум пишал две ливчиња.
На работа еден колега, зависник од коцкање и слично кажуваше дека во еден момент имал 7300 евра во џебот.....Па ги прокоцкал
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Досега во кладилница сум пишал две ливчиња.
На работа еден колега, зависник од коцкање и слично кажуваше дека во еден момент имал 7300 евра во џебот.....Па ги прокоцкал
Зараза е како и алкохолизмот или наркоманијата.Има една обложувалница во Скопје каде малтене под илјадарка улог никад не се става зашто најчесто се во живо утакмиците и коефициентите се мали а брзо можеш да трошиш.Доаѓа дечко со платата земена дента и става иладарка и не му излага утакмицата и после се игра за да си ја врати па уложува уште две и за неполни 10 минути ако му е лош ден (најчесто е таков) отиде месечната заработка.
Мој совет дека треба како за се да се има кочница,лесно знае да те понесе добивката ама исто така и гибитокот.
 
  • Like
Reactions: parvati