Како се вика членот над вас?

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Иначе имињава се македонски од црковно потекло (чисто информативно)

Иначе имињата се Еврејски, прифатени од страна на некои македонци, симпатизери на еврејската религија (христијанство).

Македонски со словенско потекло ти се овие кои денес изгледаат и смешно:
Рампо,Стојан, Трајан,Здравко итн..
Постаро македонски ти се: Лидија,Лихнида, Александар, Филип, итн не ми текнуваат баш сите.
А митра, кај нас е прифатено уште во време од александар македонски, митра била персиска божица, како што ме држи меморијата.

А пак, овие што ги вика народот ЦРКОВНИ, поради што рисјанството е еврејска религија, црквата шитка и еврејски имиња, и сите од стилот, Јавле, Савле,Павле, Јаков,Јохан, итн, ти се еврејски.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Иначе имињата се Еврејски, прифатени од страна на некои македонци, симпатизери на еврејската религија (христијанство).

Македонски со словенско потекло ти се овие кои денес изгледаат и смешно:
Рампо,Стојан, Трајан,Здравко итн..
Постаро македонски ти се: Лидија,Лихнида, Александар, Филип, итн не ми текнуваат баш сите.
А митра, кај нас е прифатено уште во време од александар македонски, митра била персиска божица, како што ме држи меморијата.
претпоставувам дека имаш македонско име од словенско потекло?!така?
 

TheCat

Староседелец
22 февруари 2012
193
381
663
Иначе имињата се Еврејски, прифатени од страна на некои македонци, симпатизери на еврејската религија (христијанство).

Македонски со словенско потекло ти се овие кои денес изгледаат и смешно:
Рампо,Стојан, Трајан,Здравко итн..
Постаро македонски ти се: Лидија,Лихнида, Александар, Филип, итн не ми текнуваат баш сите.
А митра, кај нас е прифатено уште во време од александар македонски, митра била персиска божица, како што ме држи меморијата.

А пак, овие што ги вика народот ЦРКОВНИ, поради што рисјанството е еврејска религија, црквата шитка и еврејски имиња, и сите од стилот, Јавле, Савле,Павле, Јаков,Јохан, итн, ти се еврејски.
Ни на крај памет не ми паѓа да дебатирам со тебе за тоа какви се имињата ако ти се игра продолжи ако не...
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Ни на крај памет не ми паѓа да дебатирам со тебе за тоа какви се имињата ако ти се игра продолжи ако не...
Чупенце, се извинувам што ви ја нарушив играта, со некои поучни факти. Продолжете да си играте, само не се карајте.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не сте ме погодиле сеуште :D Сто имиња кажавте и сеуште не ме погодивте (happy)