Импресии од посетени држави

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ноќен живот или поточно денски, има во следното поглавје. инаку ова патешествие повеќе опишува шетања, поради тоа што со себе мајчесто ја водев помалата братучетка, и немав многу слобода да провам етанол. Тој си го зедов за дома. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Јас сум била многупати во Порто Рико, поточно во главниот град - Сан Хуан. Убаво место, оние слики кои ќе ги видиш на телевизија се од убавиот дел, значи какви се градбите, се е средено, тоа е само едната страна, а онаа другата - сиромашниот дел од градот е страшен. Разурнати куќички и згради на кои на секоја тераса има решетки, ваљда разбојништвото е во подем.
Еден од моите омилени трговски центри за шопинг беше таму - Plaza de America, прекрасно средено внатре, со огромен број на продавници, можеш да најдеш се што ти треба.
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Јас сум била многупати во Порто Рико, поточно во главниот град - Сан Хуан. Убаво место, оние слики кои ќе ги видиш на телевизија се од убавиот дел, значи какви се градбите, се е средено, тоа е само едната страна, а онаа другата - сиромашниот дел од градот е страшен. Разурнати куќички и згради на кои на секоја тераса има решетки, ваљда разбојништвото е во подем.
Еден од моите омилени трговски центри за шопинг беше таму - Plaza de America, прекрасно средено внатре, со огромен број на продавници, можеш да најдеш се што ти треба.
Добро површно е тоа, некои импресии локалитети што си ги посетила, места, барови некој патоказ да напишеше ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Kitty