Зошто денешните бракови се осудени на пропаст?

kockakockica@

Истакнат Член
30 мај 2022
101
46
138
Па добро сега и адвокатите треба да имаат работа... :)
Како да не биде секој четврти брак осуден на развод, кога за глупост се разведуваат. Немаат трпение, малце нешто да не им е по мерак (било која страна) и одма развод.
Ne mi se dopaga naslovot na temata...sekoj razvod ne mora da znaci propast na edna zaednica.
Osuden na propast...hmmm!????
Sega bracnite partneri posle razvod pocnuvaat da slavat, izlegle od pogresna vrska i prodolzuvaat da ziveat normalno i posrekno.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ne mi se dopaga naslovot na temata...sekoj razvod ne mora da znaci propast na edna zaednica.
Osuden na propast...hmmm!????
Sega bracnite partneri posle razvod pocnuvaat da slavat, izlegle od pogresna vrska i prodolzuvaat da ziveat normalno i posrekno.
епа како да не слават ако имале доста тежок брак, за се си има причина.
Инаку да би се согласила со тебе, не значи дека сите денешни бракови се осудени на пропаст. Многу фактори се во прашање од кои пак ќе кажам еден од факторите е и карактерот. Или еве како нешто посилно од карактерот, би ја издвоила волјата. Без волја само ѕид со глава рушат.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
И до кај застанавме? :)

Јас пример поинаку би си го формирала прашањево од темата. Зошто се венчаат кога длабоко во себе знаат дека не можат да бидат заедно за долга релација?
 

kockakockica@

Истакнат Член
30 мај 2022
101
46
138
И до кај застанавме? :)

Јас пример поинаку би си го формирала прашањево од темата. Зошто се венчаат кога длабоко во себе знаат дека не можат да бидат заедно за долга релација?
Никој не може да знае дека не се створени еден за друг на подолг период...Од кај ли го извади тоа мислење ДЛАБОКО ВО СЕБЕ знаеле :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina