1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Булеварите не се велосипедски ниту пешачки патеки !

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mnogo Bitno, 5 септември 2017.

 1. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Треба и возачите и велосипедистите да почитуваат знаци
   
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  А каде да се вози точак во Скопје? За сообраќај градот е лудница, хаос, никој не внимава на сообраќајни правила. Да вози некој точак, ќе го собере некоја кола или автобус, на црвено колите, а особено автобусите поминуваат.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  барем сега има вело патеки по булеварите греота е да се жалите
  страшно ме нервира некој кога ке има убав тротоар а тој вози по улица па уше пола метро од тротоар
  ниту е безбедно за него ниту за мене ко шофер


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Не си забележал изгледа дека на велосипетските патеки се паркираат автомобили.Кај нас да профункционира нешто потребно ни е 100светлосни години.
   
 5. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  говеда имало и ке има ама не е проблем да се заобиколи


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели: