Бизнис хороскоп! Сакам да бидам...

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Водолија - ептен погрешно, барем во мојот случај :)
Додека во мојот делумно точно..
Водолеец – Медиуми, трговија, политика, музика, спорт, информатика, електротехника се сё она што сакаат и се склони кон менување на работното место доста често. Ги привлекува да бидат сопственици на издавачки куќи, да се занимаваат со приватен бизнис а би сакале да отворат и некое „фенси“ кафуле.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheKitten

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Скорпија - Мудро ракуваат со пари а најмногу сакаат да работат елитни бизниси, сопственици на казина, стоматолози, хирурзи. Исто така сакаат да работат детекиви или филмски продуценти.
Точно :).
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Водолеец – Медиуми, трговија, политика, музика, спорт, информатика, електротехника се сё она што сакаат и се склони кон менување на работното место доста често. Ги привлекува да бидат сопственици на издавачки куќи, да се занимаваат со приватен бизнис а би сакале да отворат и некое „фенси“ кафуле.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Близнаци – Сакаат медиумски работи и маркетинг па затоа најмногу би сакале да бидат новинари, добри се во таа работа поради вродената снаодливост да дојдат до строго доверливи информации.

Врска нема.тотално неточно :nah
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Девица – Девицата сака да биде психолог, преведувач, пронаоѓач, архитекта, дизајнер, да се занимава со ентериери, сликарство мода, новинарство, пишување. Секогаш сакаат да работат со странци без оглед дали се тоа услужни дејности, економија, здравство или модни агенции.

Точно, само јас не сакам пишување и новинарство. :)
 

Maks

Староседелец
Скорпија - Мудро ракуваат со пари а најмногу сакаат да работат елитни бизниси, сопственици на казина, стоматолози, хирурзи. Исто така сакаат да работат детекиви или филмски продуценти.
50% точно (Мудро ракуваат со пари а најмногу сакаат да работат елитни бизниси, сопственици на казина, детекиви)
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
ама стварно не ми е јасно зошто копирате и постирате? Дајте коментар на тоа што се го прочитале, пошто стварно не не интересира што сте во хороскоп, има тема за тоа!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Од 385921 професии шо се наведени за вага, ни една единствена не ми фаќа око. :D
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Лав – Лавовите се кративни, родени шефови па им одговараат најмногу шефовски позиции во политиката, дипломатијата, умешноста, филмот и спортот, приветни превземачи.

Можеби чиста случајност :D