1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Скорешна активност

Тек на активност на сите регистирани членови на Лајфстајл форум ЦрноБело.

 1. На Ananas му/ѝ се допаѓа мислењето на Хептаграм XI во темата Сакам да кажам/Сакам да прашам.

  Вчера беше роденден на фб страницата Хептаграм XI која ја создадов заради блогот... Наполни точно 8 години... (cake) Блогот е нешто...

  12 ноември 2019 во 01:21
 2. 123456789deset одговори на темата Што ве привлекува повеќе, изглед или карактер?.

  мислам дека може доколку се постојано заедно па со добра смисла на хумор и некои потези да и влезе под кожа Sent from my iPhone using...

  11 ноември 2019 во 17:42
 3. grupa serigii одговори на темата Раскази - Хумор и Сатира.

  ДИЛЕМА НА ЕДЕН КРИТИЧАР За него е понижување да пишува поезија на дрвена тезга. Местото на поетот е на Олимп, таму, меѓу боговите и...

  10 ноември 2019 во 21:10
 4. На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа мислењето на violetmoon во темата Сакам да кажам/Сакам да прашам.

  Aj среќна осмица, а камо една торта тука? :biggrin

  10 ноември 2019 во 10:22
 5. На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа мислењето на ShakaZulu во темата Сакам да кажам/Сакам да прашам.

  абвгдѓежзѕијклљмнњопрстќуфхцчџш Да ти! Tочно ти што го читаш ова сега ја прочита азбукава во стилот на бушава азбука :p :svirka

  10 ноември 2019 во 10:22
 6. На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа мислењето на violetmoon во темата Моментално слушам....

  :igra [MEDIA]

  10 ноември 2019 во 10:22
 7. На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа мислењето на JaMi во темата Односот татко-ќерка.

  Некоја посебна и најсилна нераскинлива врска е! Тоа е посебна безусловна љубов и благослов. Татко ми секогаш вели"сиромашен е оној што...

  9 ноември 2019 во 06:20
 8. На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа мислењето на JaMi во темата Кревање рака врз партнерот.

  Никогаш ама баш никогаш не би оправдала или простила насилство. До сега фала Богу не ми се случило мојот партнер да крене рака врз мене...

  9 ноември 2019 во 06:19
 9. На Abraxas му/ѝ се допаѓа мислењето на Хептаграм XI во темата Како би било ако првите луѓе не погрешеа.

  Адам на еврејски е Алеф - Далет - Мем. Само Далет - Мем значи крв. Алеф како симбол е воздух. Во Берашит или Почетокот или Битие кај...

  8 ноември 2019 во 23:59
 10. На Abraxas му/ѝ се допаѓа мислењето на Хептаграм XI во темата Извадоци од книги.

  "Должности спрема самиот себе си Сфати дека ти си средиште на својот сопствен Универзум. Истражи ја Природата и Моќите на своето...

  8 ноември 2019 во 22:54
 11. На Abraxas му/ѝ се допаѓа мислењето на Хептаграм XI во темата Собиранки.... (договарање - тука).

  Проповеди има во стариот еон :) Од кој ти си дел бидејќи си „толкувач на библии и свети книги“ од тој период. Големиот пророк кој што...

  8 ноември 2019 во 22:33
 12. Abraxas одговори на темата Собиранки.... (договарање - тука).

  Колку си бил ти забеган човече.....неверојатна работа :facepalm2 Не е Хептаграм човекот што држеше предавање во дебар маало, тоа е...

  8 ноември 2019 во 22:31
 13. На Abraxas му/ѝ се допаѓа мислењето на Хептаграм XI во темата Собиранки.... (договарање - тука).

  Ама ти уште бладаш иако добронамерно ти е кажано дека јас не сум се видел со тебе ни на бензинска ниту сум држел предавања некаде? wow,...

  8 ноември 2019 во 22:25
 14. Stojne одговори на темата Работно искуство.

  Додека траеја летните одмори, одев на пракса кај судски преведувач, но без да ми плати за тоа. Кратко време работев за преведувач во...

  8 ноември 2019 во 14:23
 15. Stojne одговори на темата Другарство.

  Сега согледувам дека биле такви, а тогаш не можев да го забележам тоа. Но сега добро е што не сме заедно, на улица кога ќе ги сретнам,...

  8 ноември 2019 во 13:36
Вчитување...