Црнобело Форум

Outrider
Outrider
Обично ја следам онаа емисијата на рубу знаности на ХРТ како зависник од мистерии и фринџ ситуации ама кога беше епизодата со тој ликот кој го нашол гробот со гугл мапс....прекинав гледање, good old mystery i appreciate but this was crap...
Saladin
Saladin
Недај боже кај нас таксистите сите да стаат GPS... :D
Outrider
Outrider
Ние се шегуваме со ствари на кои се темели националното чувство, патриоцкиот филинг, ние сме предавници !
Saladin
Saladin
Ако неам инсталирано GPS уред во такси-возилото, метален детектор на ауспухот, зимска опрема (лопати,мистрии, метлици) во багажот, дали тоа ме прави патриот? :D
Outrider
Outrider
Предавник!
ГПС уредот е масло на ватикан, соросоидна алатка на предавниците и слугите на курвата вавилонска која ровари 44.000 години да го сотре семето маќедонско.
Saladin
Saladin
до тука дојдов: Без оглед дали се работи за шпекулации или за вистина, факт е дека ваклви податоци постојат и ние овде ќе ги наведеме оние за кои најдовме податоци.

oooh such ignorance, much pride for the national CAUSE!!!
Outrider
Outrider
Легендата на историската неукост, маестро Донски :)
Outrider
Outrider
Има и ликови со теории за атлантида и лемурија како колевки на древна маќедонија.
Лингвисти и филолози кои бараат маќедонски корени во било кој збор од било кој јазик во светот hence сите топоними на планетата се во врска со маќедонија... :)
Saladin
Saladin
Знаеш за велигден пошо се служи маковњача, пошо исус кога воскреснал ја кршел истата. МАКот го извезувале од кај нас во 19 век низ целиот свет, само заради тоа сите да го почувствуваат за момент чувството да се биде еден со БОГ. Сервантес кога пловел кон Лепанто во 16ти век, ги здогледал божјите господа Макос-Донците и црпел инспирација за ДОН-Кихот - човекот кој бил ебиветер у глобала (се ебел со ветрењачи)
Outrider
Outrider
Тоа е тоа, јас да бев патриот ќе се чуствував како дел од најстарото племе на светот, вака сум осамен, јаден, не припаѓам никаде......шмрц.......
Освен МАК-от, Таџ Махал бил граден со мариофски мермер и првата подморница ја направиле маќедонците. До кога ќе ни ги негираат подморниците???
Saladin
Saladin
Мермер сивец = сива економија.

Подморниците не е ни чудо кога ќе станат реалност. Само деда ное да се налути и да почне да се занимава со наука :D
Outrider
Outrider
Арарат е светата планина на маќедоноидите и дедо Ное бил наш чоек, голем домаќин и рибар.
Saladin
Saladin
На искачање ме фати до продавничка намирници да купам... Коа ќе се вратам ќе пишам. :D
Outrider
Outrider
Пиши кога ќе се вратиш :)
Saladin
Saladin
Арно ти текна за Тачерка.

Old bat she was... :ughhhh:
Outrider
Outrider
Ding dong the witch is dead....that was sung upon her death in `ole Blighty :)
Saladin
Saladin
„are you trying to seduce me Mrs Robinson?"
Outrider
Outrider
Something along those lines... though that Dustin Hoffman was no minor in the film, the lady being somewhat elderly :)
This croatian dude will be subject of admiration among his fellow... 8th grade pupils :)
Outrider
Outrider
I always wanted to be something cool in life, and as usual never got further than being existentialist. :(