Скорешна содржина од Thrashbt

 1. Thrashbt

  Омилени албуми

  Во последно време се имам фрлено на многу блек метал. Пред скоро година дена го открив бендот Mgla. Mgla е бенд кој е оформен во Полска, досега имаат издадено 3 студиски албуми: Groza (2008), With Hearts Towards None (2012) и Exercises In Futility (2015). Последниов албум барем за мене е круната...
 2. Thrashbt

  Песна која ви се врти во глава

 3. Thrashbt

  Македонски метал бендови

  Бендиште! Иначе, мало првију за новиот албум на Scattered - Extrospection.
 4. Thrashbt

  Посвети песна

  Поздрав до сите шо ми забиле нож вгрб
 5. Thrashbt

  Sony (Ericsson)

  Најдобриот телефон што сум го имал досега беше токму Sony Ericsson, поточно моделот W810. Ме служеше едно добри 6-7 години, телефонот уште си работи, единствен проблем е слушалката која треба да се смени, ама не знам дали некој би се нафатил да го поправа овај телефон со оглед на тоа што е...
 6. Thrashbt

  Кои карактеристики ви се важни кај мобилниот телефон?

  Најбитна работа за мене е телефонот да има солидна меморија и да вади солиден звук, бидејќи сум на некој начин music freak. Андројди, Симбиани, камери, не ме интересира.
 7. Thrashbt

  Вашиот прв мобилен телефон

  Првиот мобилен ми беше Alcatel OT 300. Носталгија...
 8. Thrashbt

  Вицови

  Некој чоек го носи својот телевизор на мајстор и на мајсторот му вели: -Мајсторе, вади звук, слика не вади, шо е? Мајсторот му вика: -Можи е радио.
 9. Thrashbt

  Моментално слушам...

  Одлично блекче, за фанови на Dissection и Mgla обавезно!
 10. Thrashbt

  Малку да се запознаеме :)

  1. Здосадено ми е од мамини/татини мази. 2. Мразам кога некој ме лажи на здрав памет/кога каснат повеќе од 15 минути. 3. Во моментов сакам да сум на планина. 4. Мојот љубовен статус е сингл. 5. Сакам кога запознавам нови луѓе/откривам нови бендови. 6. На себе би променил буквално ништо. 7...
 11. Thrashbt

  Купувам/продавам/менувам

  Купувам заштитно стакленце за Sony Xperia E1!
 12. Thrashbt

  Што вечеравте?

  Компир салата со кромидче :).
 13. Thrashbt

  Хит на ноќта

  Чилање
 14. Thrashbt

  Metallica

  Њустед изваде албумиште, штета шо не продолжва со овај проект. Инаку, за албумот имам High hopes, али ќе видиме шо ќе биди.
 15. Thrashbt

  Metallica

  Metallica ќе вади нов албум насловен како "Hardwired... To Self Destruct". Албумот ќе биде како двоен диск, и ќе излези на 18 ноември годинава. КОНЕЧНО!!! На YouTube се појавија 3 нови песни кои ќе се најдат на албумот. Слушнете, ако веќе не сте ги слушнале. Hardwired Moth Into Flame Atlas...