Скорешна содржина од Harmonija

 1. Harmonija

  Љубов

  Љубов
 2. Harmonija

  Зошто и колку се нервирате?

  vo posledno vreme ic ne se nerviram... epten mi e labavo i iskulirano.. luge probuvaaat da mi se kacat na glava ama dzabee Nervoza e koga covek se nervira xd .. tolerancijata mi e na ekstra nivo
 3. Harmonija

  Секти (генерална дискусија)

  По annoying нешта од овие јеховини сведоци, дрн дрн христијански центри нема. Боље би ни било у Сатанистичка секта. :)
 4. Harmonija

  Хименопластика

  Губење невиност на 15 години, добивање нова за 15 минути. ШТО НОСИ СЕКУНДАТА, НЕ НОСИ ГОДИНАТА! :giggle
 5. Harmonija

  Џамија за хомосексуалци

  Ццц нервози... и што си има врска религијата со сексуална ориентација се мешаат баби и жаби, добро бе Кејп-Таун не е Скопје. Од кај ќе знае некој дали тој е хомосексуалец или шо ти знам што. Освен ако некој не му каже на оџата "Ek is lief vir jou my skattebol" :D
 6. Harmonija

  Хименопластика

  Безвезе. Ама право на избор, тоа е. Инаку што има врска невина или не... и да ми каже за годишнина да прави операција за химен? Аууу не, те преколнувам :D Подобро биди еднаш маж и соочи се дека некој те преварил во таа работа. Само маж што ја мрази својата партнерка може да инсистира на такво...
 7. Harmonija

  Насилство во училиштата

  Богами, во право си. Понекогаш сакам да превземам некој чекор. Чисто онака као заштита на децата, жртви на сексуално насилство итн, итн. Кога се погледнам во огледало дури би се засрамил од самиот себе што би направил со тоа, кога и јас самиот сум му нанесол некому болка во школо. И така е тоа...
 8. Harmonija

  Насилство во училиштата

  Можеби се нашол. Не еден, туку десетина во еден миг. 2 напади со нож и еден со пиштол, среќа што сепак имал некој совест. Имам неколку пукнатини на главата и проживеано ситуации каде што желудникот ми рипал до небото и нозете ми се треселе како да сум ја превртел рихтеровата скала. Не ме...
 9. Harmonija

  Insanity workout

  Јас само давам идеа, а тебе Insanity ако ти дава резултати терај си го тоа. Искрено не е лесно и Insanity, барем ти знаеш најдобро, мене ми беше тешко, претешко минатото лето хахаха :)
 10. Harmonija

  Insanity workout

  Значи го има и под поимот HIIT, внимавај, за разлика од Insanity овде имаш одмор помежу секоја вежба. Имаш многу видеа, најди си некое со машко. Овие се секси ама многу се... Beginning LEVEL :D
 11. Harmonija

  Insanity workout

  Како мислиш што поточно вежбам? Табатата ја користам како кардио тренинг. Слични се вежбите со Insanity само што тука има трчање шпринтови некаде кратки. По 5 повторувања. За кондиција е топ исто.
 12. Harmonija

  Насилство во училиштата

  Лично за мене можам да кажам, дека се чувствувам како кукавица, понекогаш, присетувајќи се само колку болка имам нанесено на детенце што учеше со мене до основно, добар и лојален пријател на кого сите му го истураа бесот, во основно, а сигурно и истата тортура продолжила во средно. Тоа е...
 13. Harmonija

  Insanity workout

  Пробајте со Табата луѓе. И Insanity e добар, ама Tabata (Hiit) срцето ти го прави челик. Почувсвувајте си го ритамот на срцето уште при првата серија.