Скорешна содржина од gabi96

 1. gabi96

  Толкување на сонови

  сонував како јас и мојот партнер сме во породилиште,имаше многу бебиња но не убави и болни,одеднаш јас седнав на еден кревет и несакајќи наседнав едно од бебињата...потоа сонував како бебе лета со балон насмеано и многу убаво...и сонував како имам дете големко,иначе јас немам деца...знае некој...
 2. gabi96

  Што правите после секс?

  ovosje jadat sigurno :rofl:rofl:rofl
 3. gabi96

  Дали имате навика да зборите самите со себе

  http://kukuriku.mk/chestitki-lugeto-koi-zboruvaat-sami-so-sebe-ne-se-ludi-tie-se-vsushnost-genijaltsi/ ЛУЃЕТО КОЈ ЗБОРАТ САМИ СО СЕБЕ НЕ СЕ ЛУДИ!
 4. gabi96

  Вашите домашни миленици

  имав ваков и многу го сакав исто како и сегашното Марко се викаше! сакам вакви мачки незнам што раса се иначе прекрасниииииии:)
 5. gabi96

  Вашите домашни миленици

  ова е марко
 6. gabi96

  Новогодишна ноќ

  прв пат имам љубовна врска и малку фантазијата повеќе ми работи...(inlove) инаку сум скромна и за мене новогодишната ноќ би била прекрасна во некој хотел:cool: па дури и во хотел ''ЈОРГАН'' би прифатила...:giggle:giggle иначе немаме сеуште испланирано а бидејќи и не СМЕ зборуваЛе на таа тема...
 7. gabi96

  Изненадување што ви/сте направиле

  на мојот сакан му спремам супер изненадување 50/60 бонбони ама завиткани во украсна хартија:giggle:giggle:giggle:giggle иначе има 30 години:rofl:rofl:rofl боље изненаџење нема! :biggrin
 8. gabi96

  Дали имате навика да зборите самите со себе

  постојано зборам саама со себе бидејки скоро цел ден го поминувам сама но не на глас туку во себе од досада и еве ќе ви раскажам подетално. си зборувам со партнерот (се што сум му кажала или она што неможам да му го кажам) понекогаш му искажувам љубов по некогаш се расправам:rofl си зборам и со...
 9. gabi96

  Абортус: за или против?

  јас лично никогаш не би прифатила абортус без разлика на тоа каква е ситуацијата...бидејки како што и некој други членови пред мене коментирале на темава треба да се размисли пред време...ако ми било убаво во моментот убаво би ми било и да го родам.Но ако девојката/жената била присилена или има...
 10. gabi96

  Хороскопските знаци и простувањето

  Јарец Тешко простуваат изневерување или издавање. Јарецот вреди да го имате како партнер бидејќи е еден од ретките знаци на кои секогаш може да се потпрете. Долго и длабоко во себе ги потиснуваат чувствата на бес и неправда кои ги доживеале, па затоа во тој момент не можат да се спротивстават...
 11. gabi96

  Неискажани чувства

  веќе некое време чувствувам некаква тешкотија во градите,никому немам кажано за ова бидејќи нема да можам да го објаснам истото... едноставно кога ќе помислам на една личност и неговото минато и тоа што не сме се сретнале порано многу ме повредува.Збеснувам и се лутам но незнам ни сама кому.кога...
 12. gabi96

  Од што имате фобија?

  имам 20 и сеуште се плашам од духови:giggle:giggle:giggle се плашам и од темни простории! незнам зашто но ете страв ми е..постојано си повторувам дека нема ништо но џабе ми е...:):)
 13. gabi96

  Хипохондрија

  искрено да ви кажам многу пати во животот имам помислено дека сум болна од нешто и дека ми нема спас.... еве и сега кога прочитав за хипохондрија ми се вртат мисли во глава дека сум заболена со оваа болест постојано барам нешто по нет некој симптоми на некој болести. ме интересира колку е...