Скорешна содржина од Ѕид на плачот

 1. Ѕид на плачот

  Најлоши комбинации во исхраната

  (inlove) Мммм... Туна со мајонез плус кечап. Ја туната поинаку не ја јадам, ако нема кечап плус мајонез, нема за мене туна. :D
 2. Ѕид на плачот

  Проблем со изговор на буквата Р

  И јас сум имала проблем со нив хаха, али помалку за разлика од Ц со С. Не сум можела поникако да ги изговарам... Бев заникаде, сите деца во рана возраст ете ваљда сме си имале некои наши демони... Хм, при пишување не знам зашо ги грешиш... Си била на Логопед ко помала? Или исчезна само од себе...
 3. Ѕид на плачот

  Најлоши комбинации во исхраната

  :^) Риба со кисело млеко. или Јогурт, и мислам на онаа риба скуша, лосос, крапче приготвено убаво со лимонче, со рендано морковче, со магдоносче, со лукче... Мммм... :frantic За рибата Ммммм... за Јогуртот,јок! Пржени јајца плус мајонез. Отров. :D
 4. Ѕид на плачот

  Остранување на шминка пред спиење

  - Сатва марамчињата и обавезно еднашка измивање на лице со сапунче од докторс, зелениот. Илиии пак, ептен сум уморна... :( Сатва марамчиња, па после тоа со бекутан си го бришам лицето... Ставам кокос и заспивам. :( Пошо сува кожа имам. Обавезно ставам по некое масло. Или коа се шминкам или после...
 5. Ѕид на плачот

  Дали сакате деца?

  Дали си сеуште слободен и сакаш бебе?! :D
 6. Ѕид на плачот

  Вашата моментална љубовна состојба е?

  Сеуште заљубена во виртуелен лик. :D Абе, се важи тоа?! :rolleyes: Спаѓа у некоја врска или јок? Безврска е?:(
 7. Ѕид на плачот

  Личен дневник

  Повторно запаѓам во некоја криза... Криза во која ме нема на овој свет... ко жива. Ме има само ко полумртва. :|
 8. Ѕид на плачот

  Моментално слушам...

 9. Ѕид на плачот

  Проблем со изговор на буквата Р

  Јас на твои години, не сум можела да ги изговорам буквите Ц, и уше неколку, наместо Ц, ја употребував С, за се. Шо е најтрагично ни неа не сум можела да ги изговорам, ден денеска ми е тешко ако се опуштам со разговор се дешава да се изгубам. Мене ми беше потешко од тебе. Особено за читање, ја...
 10. Ѕид на плачот

  Упорната добрина го победува и најтврдото срце

  Јас ќе ти помогнам. Бев толку добар и ја освоив, а таа со толку тврдо срце. И го омекнав. Се разбуди еден ден, а таа сеуште нерасонета, гледајќи низ пенџере како дува ветерот и вее снегот, снегулките паѓаа, јас посакав да обели се` и да направам снешко, ми кажа наеднаш, само ти ми ја пополни...
 11. Ѕид на плачот

  Онлајн шопинг

  Кажете ми нешто за страната Joom?! Дали е безбедно, ми се лаже око, кога ги гледам цените и убавите блузи, туники, шминки некои...
 12. Ѕид на плачот

  Љубовни проблеми

  :D Темава е непотребна сега. Може да иде во канта. :D СЕ ВРАТИВ! Добродојдов патем,после подолг период.
 13. Ѕид на плачот

  Мрсна коса

  За мрсна коса најбоље е бањање, според мене. :D И јас имам мрсна коса, и јебига, секој ден бањање, туширање, секој втори ден пеглање, не ми е лесно. Ама тоа е. Така да, шом ти се мрси косата, ако не секој ден, ама секој втори обавезно. Хигиенски е подобро така. Е сега немоеш од коса да очекуваш...
 14. Ѕид на плачот

  Не сакам никого!

  Не сакам никого!
 15. Ѕид на плачот

  Депилирани машки

  ДечкоУ, последици штетни нема по здравјето, ама ако одиш кај неискусен, неискусен да те фати у своја рука ќе имаш лузни,да. Во Санте Плус, јас сум била ме фати нестручно лице и не сум поминала баш најубаво :) . Пари отприлика е многу, треба до 6, 7, 8 третмани да поминеш за да исчезнат влакната...