Сакам да кажам/Сакам да прашам

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Не мислат тие на зоофилија, содомија и сл. туку силувани се животните на фарма од фармерот така што им бута шприц со сперма за вештачки да ги оплоди.
Почна да сфаќаш, продолжи, на добар па си.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Почна да сфаќаш, продолжи, на добар па си.
Ихааа еден ден и веган ќе станам а?
Не се дружам со виши интелигенции а.к.а. коњи и еве ќе се мачам да сфатам. Тоа е.
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Ихааа еден ден и веган ќе станам а?
Не се дружам со виши интелигенции а.к.а. коњи и еве ќе се мачам да сфатам. Тоа е.
Боље коњ него роб на никакво диктаторско општество ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Боље коњ него роб на никакво диктаторско општество ..
А што си ти? Слободен земјанин? Имаш лична карта? Обележан си од општеството ти виша интелигенцијо? Можеш да патуваш каде сакаш слободно без да бараш некакви одобренија од општеството?
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
А што си ти? Слободен земјанин? Имаш лична карта? Обележан си од општеството ти виша интелигенцијо? Можеш да патуваш каде сакаш слободно без да бараш некакви одобренија од општеството?
Точно, робувам, но не придонесувам да се шират и јачаат робовладетелите
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Спаваш ли мирно Трпе Био сега откако се изедначи со останатите и призна дека си роб?
Мешаш .. има робови кои се принудени да бидат робови, има робови кои одбираат да бидат робови.
Интернетот го користам со цел да ги вратам таквите како тебе и ВоСелена назад кон природата, а не да допринесувам кон ширење на робовладетелството.
Не знам зошто го мешаш интернетот со сето напишано во последните страни ... тешка ти е логичката страна.
Точно ја негирам технологијата бидејки не прави зависни од истата, и не уништува самите нас исто како што негирам се што создал човекот, бидејки се што создал човекот прави немир на некој друг - дали тоа ке е животно, растение или пак човек.

Јас го поддржувам она на горната слика, додека ти го поддржуваш она на долната слика
Ade.jpg
Јас го поддржувам ова:
dde.jpg
додека ти го поддржуваш ова:
fde.jpg
Ја приметуваш разликата ??

пс. сликите слободно тури ги во спојлер не ми оди технологијата
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Спаваш ли мирно Трпе Био сега ?
Не, не спијам. Веќе водев љубов со саканата особа, а сега се спремаме да си гледаме филм, бидејки немаме потреба да станеме рано утре, а кога ке станеме ке си играме надвор на 50центиметарскиот снег со кутрињата и децата, доколку пак не ни се излегува поради ниските температури ке си останеме под кебенце со топло чајче, додека @malo ми чита книга на глас, а јас слушам, ке си тонам во медитација без да има потреба да знам кој ден е, која година или пак кој празник е.
-Ти пак несоница ??
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Трпане, ти си голем хипокрит. И ти и мало. Слободни земјани биле они.

Како зошто мешам интернет? Некои робови го направиле тоа, продукт на општеството е. Знаеш ли колку кабли и пластика е употребено до сега за ти да користиш интернет? Знаеш ли колку животни се убиени за некој сештојад да направи интернет за да можеш ти да користиш?
Освен веганска логика гледам друга не користиш.
Ти ги нарекуваш сите други робови бе Трпане и на крај си призна дека си и ти самиот роб. Робуваш Трпане робуваш како и секој друг. Користиш струја, водоводен систем, користиш облека, обувки, да не набројувам ама користиш огромен број работи од општеството.
Сликите што ги стави шта речи, без коментар сум.

Чисто информативно дури и да имаш добра намера да покажеш дека веганството е правиот пат, пристапот и тебе и на повеќето вегани ви е одбивен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Дилајла