Сакам да кажам/Сакам да прашам

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Знаете некој добар линк со карикатури (ама само глави)? :) Барав на google ама нема некои интересни и се многу тешки за цртање и воопшто прецртување.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
И кирилица лесно се пишува. :)
Имав јас еден период кога бев средно и кога се користеа msn, mirc, hi5 tagged итн, стално пишував на латиница просто полесно ми беше е кога почна учебната година и кога почнаа да ни дектираат лекции просто заборавив како се пишува на кирилица. Иако беше многу краток период се осетив толку глупо што успеав да ја заборавам кирилицата и од тогаш до ден денес нормално не стално но ете на форуми кај што бараат да се пишува секогаш пишувам на кирилица освен нели ако немам во моментот па да морам на латиница.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Tибам законите грди. Таман ти се отвара огромна шанса да ја летниш у земјата кај шо си роден, за работа, добиваш мејл дека немаш право да добиеш државјанство бидејќи си роден пред 2000 година. И како бе после да не се разочараш ? м?

:(:(
Тоа ти е, комбинацијата на бирократија и родителски пропусти, многу позната ствар ми е и мене од релативно слични причини (:|
А не можеш да аплицираш за работна виза или некако?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
:(:(
Тоа ти е, комбинацијата на бирократија и родителски пропусти, многу позната ствар ми е и мене од релативно слични причини (:|
А не можеш да аплицираш за работна виза или некако?
Абе мислам дека можам за тоа. Проблемот е сите ме гњавеа дека можам да вадам државјанство, за на крај да добијам еден поголем у г'з. Треба детално да се распрашам за виза, имам пријател што може да ме повлече нагоре и да ми каже за тоа.