Мисла на денот

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Чудно е колку малку ни е потребно за да бидеме среќни, а уште почудно: како често токму тоа малку ни недостига!

Жалоста што ја носи детето е еднаква на товарот што го носат возрасните, но детето ја носи на своите слаби рамена.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
399253_484963704889657_1334314511_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and slb_bobo

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Времето одлучува ...
кого ќе сретнеш во твојот живот ...
Твоето срце одлучува ...
кој ти е потребен во твојот живот ...
Твоето однесување одлучува ...
кој ќе остане во твојот живот ...
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Најдобро ќе го процените човекот според она што го прави баш случајно и несвесно, а не по она кое го прави промислено и намерно – Јован Дучиќ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose a three piece suit on hire purchase in a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pissing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked-up brats you have spawned to replace yourself. Choose your future. Choose life.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic and JaMi

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
" Кога ќе се најдеш во тесно, и сé е против тебе, и кога изгледа дека нема да можеш да издржиш ни минута повеќе, никогаш не се предавај зошто токму на тоа место и во тој миг ќе почнат да се менуваат работите. "
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana