Дали би биле во врска со некој/а од странство?

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Значи во Вашиот град доаѓаат некој/а турист едноставно се роди некоја романса,( ви оди муабетот едноставно знаете дека таја особа е баш она правата) дали би влегле во таква кратка врска, да не речам авантура ;) ??
кој би траела неколку дена за послем тоа ете да осанете само пријатели кои ќе комуницирате на интернет.
Чекам Ваши ценети мислења.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
no.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo and slb_bobo

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Да знам од една обична авантура дека тој е вистинскиот дека баш онај правиот и знам дека нема да ме вара. Ме сакат и јас го сакам и ќе живееме среќни до крајот на животот. Крај на шпанската серија.(facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and slb_bobo

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Значи во Вашиот град доаѓаат некој/а турист едноставно се роди некоја романса,( ви оди муабетот едноставно знаете дека таја особа е баш она правата) дали би влегле во таква кратка врска, да не речам авантура ;) ??
кој би траела неколку дена за послем тоа ете да осанете само пријатели кои ќе комуницирате на интернет.
Чекам Ваши ценети мислења.
Прашањево е за кратка врска или онаа правата особа,оти јас колку што сум упатена ако се работи за некаква си права особа нема да станува збор за авантура.
Ама ајде може јас сум слабо упатена :D
Незнам што би Би кад би Би....ако дознаам ке напишам.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Да знам од една обична авантура дека тој е вистинскиот дека баш онај правиот и знам дека нема да ме вара. Ме сакат и јас го сакам и ќе живееме среќни до крајот на животот. Крај на шпанската серија.(facepalm)

зошто пак мора на пример да биде долга врска па за да знаеш некој дека ти се допаѓа или пак не може да е кратка романса ама баш она вистинското, зборам од лично искуство што ми се случи при крај на летово :sreken, запознав многу убава девојка се дружевме скоро 10 дена ама слатки дена :sram :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackCat

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Ако е само авантура тешко дека после ке се остане во контакт. Ако тоа е ,,она вистинското,, тогаш не би било авантура и нема да остане само на контакт преку интернет. Како и да е ако ми е дојдено до провод би била со него, па и да сум свесна дека нема да има после никаков контакт.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: laura and BlackCat

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Колку и да сум авантуристички настроена... сепак со срцето не се игра.. а шансите да ми биде скршено би биле големиии! Така да.. не не би била во врска со некој од странство.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Кратко слатко, дружење, муабетење, пиење, кревет, авион, чао белла :)
- тоа е авантура, и некогаш бев ептен за тоа, затоа што е убаво на душата.
А кога станува збор за „она вистинското“ не ни помислувам да речам „авантура“....

Без љутиш ама воведот е малку промаршен :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mrs.Stinson