Филм што ве депримирал

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Српско - американски филм. Не знам како се викаше, ама кристално се сеќавам на сцената кога мајката пред да ја погубат заедно со други луѓе пред автобус, почна да пее приспивна песна за да бебенцето што и беше скриено да заспие за да не го фатат. Пре емотивен филм. И знам дека ми требаше многу денови за да се вратам во нормала после тие сцени. :(
Ко ја акнаа со токмак у гла у тоа реката? Гаден филм :ladno
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Српско - американски филм. Не знам како се викаше, ама кристално се сеќавам на сцената кога мајката пред да ја погубат заедно со други луѓе пред автобус, почна да пее приспивна песна за да бебенцето што и беше скриено да заспие за да не го фатат. Пре емотивен филм. И знам дека ми требаше многу денови за да се вратам во нормала после тие сцени. :(

Само и мене што ми текна на тој филм!! Премотивно го доживеав.

,,the curious case of benjamin button" - филм кој навистина ме остави збунета и вметна многу прашања во мојата глава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead and Oleri

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Српско - американски филм. Не знам како се викаше, ама кристално се сеќавам на сцената кога мајката пред да ја погубат заедно со други луѓе пред автобус, почна да пее приспивна песна за да бебенцето што и беше скриено да заспие за да не го фатат. Пре емотивен филм. И знам дека ми требаше многу денови за да се вратам во нормала после тие сцени. :(
http://www.imdb.com/title/tt0120070/


Не се соживувам со филмови и онака ми се ко пролазна сценичка да сум си направил во главата. Нема некој што ми влијаел толку многу та да се депримирам или да доживувам трауми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Од филм да се депримирам?:rolleyes:
Ми се случило да се изнаплачам да речеме на прекрасен ум,девојка од милион долари,некој индиски долгометражен како дете :D ама до деримирање и укочување,слабо,многу слабо.
Освен животниов тек понекогаш,друг филм неможе да ме депримира.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Largo

Полноправен Член
15 јануари 2013
90
97
18
Убавите села убаво горат....мислам дека сепак не им требаше тоолку реално да го направат филмот ама тоа вообичаена пракса е во филмови снимани на балканските простори.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
One Day-Се е нешто безвеза од самиот почеток се до крајот кога наеднаш возејќи се со точак девојката ја удира кола..ептен се уплашив не го очекував тоа..добро е од кревет што не паднав од стрес :zelen а после се истуфкав што го потрошив времето за џабе..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Чуднo, еве не знaм кoлку филмoви сум гледaлa сo тaжни крaеви, умирaле децa, кучињa, херoи, евреи, имaлo бoлести, чуми, земјoтреси, цунaми, титaници, жртви, непрaвди и тaжни живoтни и љубoвни прикaзни, aмa ништo не ме издепресирa тoлку кaкo еден филм. Не знaм зoштo, мoжеби пoрaди мрaчнaтa сoдржинa нa филмoт, мoже е и дo Пoлaнски (сличнo се oсеќaм пoсле секoј негoв филм) aмa пoсле oвoј филм седев цел ден сo спуштени рoлетни, се oсеќaв кaкo светoт дa ми се срушил нaд глaвa и немaв вoљa зa ништo.
The Ninth Gate