Како се запознавте?

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Помнам кога се допишував со една другарка (тазе полнолетна) на тема „запознавање со идни партнер(к)и“ и таа рече нешто во стилот „Ако некој ти се допаѓа, го наоѓаш на ФБ, го аднуваш, почнуваш со некакви активности на негов профил (лајкови, коментари...), па следат муабети на чет пократко или подолго време (максимум месец), за на крај да се договорите да излезете и да се мувате.“ Јас на тоа изреагирав во стилот „А чекај, оние слатки детали околу запознавањето во живо, дружбата, муабети, зезања, флерт...“ и таа ми рече демек се’ било кажано преку чет, излегуваш за да се смуваш. Останав ваков - :eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Luckky

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Помнам кога се допишував со една другарка (тазе полнолетна) на тема „запознавање со идни партнер(к)и“ и таа рече нешто во стилот „Ако некој ти се допаѓа, го наоѓаш на ФБ, го аднуваш, почнуваш со некакви активности на негов профил (лајкови, коментари...), па следат муабети на чет пократко или подолго време (максимум месец), за на крај да се договорите да излезете и да се мувате.“ Јас на тоа изреагирав во стилот „А чекај, оние слатки детали околу запознавањето во живо, дружбата, муабети, зезања, флерт...“ и таа ми рече демек се’ било кажано преку чет, излегуваш за да се смуваш. Останав ваков - :eek:
а ако се среди и мувањето преку фб, може дирекно во кревет :D
:rofl :rofl
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
во кафич, случајно, моја другарка се познаваше со негов другар
застанавме да се видат, здраво, здраво, јас таа, јас сум тој, искрено на прво не му го ни слушнав името
ама веројатно енергиите си се препознаваат тогаш кога треба да се препознаат :)
па муабетот се разврза
и така
најобично :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nighty

maculka

Полноправен Член
24 февруари 2012
60
89
18
на времето кога постоеше hi5 :D уште не беше толку развиен фб
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Со последната каде врската не би се нарекло врска (од 4 месеци) ама пак... Се знаевме од заедничка другарка. Интересно е тоа што се имавме како познаници но еволуирањето во врска беше со брзина на светлината подоцна. Се видовме случајно на плоштад, кај тера тера нова, онака краток муабет “кај си, до кај си“ и после остаив бројче, ми се јави следниот ден. Е сеа нормално судбината можда не спои таа вечер ама после тоа беше се` со причина која подцна беше самата по себе за деструкција на врската.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Случајно, кај една другарка.
И не беше љубов на прв поглед, со оглед на тоа што првично помислив „ Од која дупка излезе овој препотентниов? “ :unsure
Арно ама, сфатив дека сум направила грешка у поим.
Почнавме да се дружиме, секој ден се поинтензивно додека еден убав февруарски ден сфативме дека е редно време да престанеме да глумиме лудило и да се правиме на Тошо.

Се пољубивме уствари во една специфична околност, до ден денес се зезаме дека ептен филмски бил нашиот прв бакнеж :giggle и еве до ден денес ме трпи :smug
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Пред неколку години кога двајцата бевме во долги и никакви врски, седнати еден покрај друг незнаејќи дека ќе раскинеме, ќе се зближиме и ќе почнеме со комуникација на спонтан и суптилен начин.
Не летаа искри, не летаа магариња, ниту огномети кога се случи првиот бакнеж.
Сега се случува тоа. :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and Prashina

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Se zapoznavme u kafana vo Septemvri 2011 godina. Togas i dvajcata bevme vo drugi vrski koi bea zaribani i posle izvesno vreme zavrsija zaradi tugji greski.
Muabeti, zaednicki interesi, razbiranje nad se, kazuvanje raboti koi samo nie gi znaeme, razvivanje simpatii.
Na nekolku pati mozebi karmata sakala slucajno da se sretneme na nekoi mesta, da se vidime oci u oci i da se pukneme od smeenje.
Mozebi toe bese pokazatel na Zakonot za atrakcija :)
Prodolzuvame so razbiranjeto, megusebnata poddrska, zaednickite stavovi za nekoi bitni raboti, razdenuvanjeto, bilo dodeka sme izlezeni ili na telefon .
That's life as we know it:sreken

*neam kirilica
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
ми титкаше на телефон...се изнервирав и и се јавив...потоа некоја смс.......па запознавање...потоа кафе......потоа врска....потоа турбуленции...потоа повеќе љубов и на крај се во 3 лепе :cenzura
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lepaa