Продавам стаорци за миленици и за храна за рептили

Дали мислите дека стаорците можат да бидат добри миленици ? Дадете свое мислење

  • Да

  • Не


Резултатите се видливи откако ќе гласате.

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Ако снема интернет дома, провери хрчакот дали ти е излезен надвор од кафезот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Naluteniot

Истакнат Член
17 март 2015
9
1
103
31
Ако снема интернет дома, провери хрчакот дали ти е излезен надвор од кафезот.
Ретко гризат жици . Обични прават дупки во мебел и се кријат таму или позади фрижидери, под плакари такви места
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Мили? Мене ми се језиви да ги гледам а не па д ги чувам дома. А опашките им се одвратни. А кажи ми има интерес за глувциве?Ги купуваат? Во каква просторија и услови ги чуваш? Твоите дома ти помагаат при чувањето или се гадат од нив?... [emoji23]
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Чисто ме интересира life expectancy колку им се? 2-3 години или нешто повеќе?
Имаме еден на море што си има скроено гнездо на палмата и го гледаме вечер како шушка и се јази по листовите. Си имаме фер компромис, он си ја користи куќата као трансфер, ама да не носи горе девојки да се коти. Едно лето (ваљда некој друг беше) донесе женска, се мултиплицираа по 6 комада и зедовме мачка. Од наредниот ден мораше да бара другде рента, ја намириса мачката и фати џомка со фамилија.
 

Naluteniot

Истакнат Член
17 март 2015
9
1
103
31
Мили? Мене ми се језиви да ги гледам а не па д ги чувам дома. А опашките им се одвратни. А кажи ми има интерес за глувциве?Ги купуваат? Во каква просторија и услови ги чуваш? Твоите дома ти помагаат при чувањето или се гадат од нив?... [emoji23]
Чим не си видела не си допрела и не си чувала неможеш да коментираш дали се мили или не така ? :D мора некого да запознаеш за да можеш да го оговараш :D не ми помагаат ама не им пречат , а кога сум на одмор им имам оставено распоред на кого колку храна и од која :D мора организирано иначе ништо не праам
 
Последна промена:

Naluteniot

Истакнат Член
17 март 2015
9
1
103
31
Чисто ме интересира life expectancy колку им се? 2-3 години или нешто повеќе?
Имаме еден на море што си има скроено гнездо на палмата и го гледаме вечер како шушка и се јази по листовите. Си имаме фер компромис, он си ја користи куќата као трансфер, ама да не носи горе девојки да се коти. Едно лето (ваљда некој друг беше) донесе женска, се мултиплицираа по 6 комада и зедовме мачка. Од наредниот ден мораше да бара другде рента, ја намириса мачката и фати џомка со фамилија.

Може да тераат и до 6 години зависи до услови
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Чим не си видела не си допрела и не си чувала неможес да коментираш дали се мили или не така ? :D мора некого да запознаеш за да можеш да го оговараш :D не ми помагаат ама не им пречат , а кога сум на одмор им имам оставено распоред на кого колку храна и од која :D мора организирано иначе ништо не праам
Реално не ни сакам да чувам ниту да склучувам пријателство со нив.Ги дискриминирам. :D
Дедо ми,стаорците во село ги убиваше по брза постапка,голема штета му правеа. Тие пустите огромни,најадени,прејадени ама ненаситни. (puke)(puke)(puke)
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Реално не ни сакам да чувам ниту да склучувам пријателство со нив.Ги дискриминирам. :D
Дедо ми,стаорците во село ги убиваше по брза постапка,голема штета му правеа. Тие пустите огромни,најадени,прејадени ама ненаситни. (puke)(puke)(puke)

Друга е разликата за стаорец што глода по подруми прави штета и овие кафезно одгледани,пред се не се преносители на заразни болести, кафезно одгледаните немаат таков инстикт да напаѓаат и гризат,а повеќето ги купуваат како храна за змии и аквариумски риби.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Друга е разликата за стаорец што глода по подруми прави штета и овие кафезно одгледани,пред се не се преносители на заразни болести, кафезно одгледаните немаат таков инстикт да напаѓаат и гризат,а повеќето ги купуваат како храна за змии и аквариумски риби.
Се тоа е фино,мене пак ми се језиви и гнасни.