Креми за сончање

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Еееее ама споредба, не сум баш толку бел ко сиренце :p
Јас не сум бел како сиренце, ама кога сум долго време на сонце без крема за сончање цело тело ми се прави со пликови полни вода, и ненормално многу пече и ненормално многу боли.
Сум пробал секакви фактори, ама најзадоволен сум од Doctors спф 40ка. А некогаш земам и од Галафарм не ми се креваат пликови и од него, ама се правам црвен како жар.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Имав една крема за сончање од Авон, беше тиркизно шишето со "капаче" на стискање, налик на дизајнот на течен сапун. Не се сеќавам како се викаше, ниту која цена беше, ниту знам дали сеуште го произведуваат/продаваат. Можно е да беше крема за деца и имаше 40ка фактор. Кремата имаше бледо зелена боја и беше доста течна, малце мрсничка и лесно се мачкаше. Не ми текнува на литражата, но ја користев 4 години (лета)! Најдобрата крема што некогаш ја имам користено и ја препорачувам доколку ја најдете за купување.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Хоуп* значи јас најдобро да си почнам првиов месец со 50 фактор, па да видам како ќе оди?
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Користам само блек ап. Една година пробав каротен, но добив страшна алергија и јас и вереникот. Така да проверено си е проверено и не го менувам. Почнувам со 30 фактор а потоа намалувам.