Скорешна содржина од WolfGirl

 1. WolfGirl

  Што ви е најпривлечно кај жена/маж?

  Искрено , момци што имаат тело и фаца гром а карактер лом , за мене се ужасно непривлечни луѓе . Џабе му е убавото лице и плочките на стомакот , ако не знае два збора да сврзе и да муабети на секоја тема . Додај на тоа и " сељачки " манири и изјави од типот " маче , да видиш каква пи**а ми се...
 2. WolfGirl

  Детство: некогаш и сега

  Ние од '80-тите , '90-тите па и генерациите пред нас , а и неколку по нас , имавме всушност детство , за разлика од децава сега . Син ми нема другар во маало , и да има децата не излегуваат од дома . Среќа што е мала разлика со сестра му , па заедно си играат . Воопшто не ми е жал што родив две...
 3. WolfGirl

  Последно нешто што јадев/пиев е...

  Шпагети со сирење и кечап
 4. WolfGirl

  Деловна облека М/Ж

  Јас не работам моментално . Инаку , сопствен бизнис ( книговодство , адвокат , стоматолог , гинеколог , транспорт и шпедиција .. ) изборот е огромен :) . Секако , фризерка , шминкерка , или продавачка во маркет не може секојдневно да носи високи потпетици , самата природа на работното место бара...
 5. WolfGirl

  Барам песна/текст на песна

  Некој ? Дуетот можеби е романски или ерменски ...
 6. WolfGirl

  Тест за бременост

  Обично првата недела откако ќе ти заврши менструација е плодна недела . Јас и мм планираме трето дете , и од 3-4 јануари почнавме со свршување внатре , но јас на 13 јануари добив . Откако ми заврши менструацијата , следниот ден пак си продолживме со свршување внатре . Веќе трети ден ми доцни ...
 7. WolfGirl

  Коцкање vs. алкохолизам - што е полошо?

  Зависи од кој аспект гледате на ситуацијата . Ако гледаш од здравствен аспект , алкохолизмот е секако полош . А ако гледаш од финансиски аспект , тогаш коцкањето е на врвот .
 8. WolfGirl

  Вашите домашни миленици

  Имам две кучиња . Шарпланинецот Бруно и Турскиот кангал Роки . Имав и уште еден Кангал Бела , која за жал настрада од волци . Поради нивната големина и пргавост , ги чуваме во викендица на Шар Планина , грижата за нив е секако обврска - вакцини , чип , чешлање и бањање , прошетка , редовно...
 9. WolfGirl

  Проблеми, кавги и расправии во семејството

  Не сакаат . Јас барав телефон од мпите , знаев дека треба да земат со продолжување на договор , знаат дека мојот цркна , и не ми дадоа . Почнаа да ме уценуваат . Сега прашуваат зошто не им одам на гости ( мажена сум ) , дали сум лута . Секако мојот одговор е дека не сум лута , ама имам обврски...
 10. WolfGirl

  Добредојде на нови членови

  Добредојде . Се надевам нема да се повлечеш по извесно време како многумина тука . Имај убави денови минати со форумџиите :kafe
 11. WolfGirl

  Како да изберете име за вашето дете?

  Родена сум на Св . Никола , па оттаму ми е и името . За синот името беше по заеднички договор со маж ми дека на двајцата ни се допаѓа тоа име , плус српско а он е Србин , плус е старо име а сеуште е убаво и модерно . За името на ќерката завршен збор даде кумот . Ако имаме трето некогаш , ќе...
 12. WolfGirl

  Помош

  Можеби е менструација . А за губење на невиноста , зависи како мастурбираше ( мислам дали стави прсти/секс играчки внатре , грубо/нежно ) . Не мораш да ми одговориш , сепак тоа е твоја интима , но , мислам дека невиност не се губи од мастурбирање , хименот и не е баш на почеток на вагиналниот...
 13. WolfGirl

  Дали ви се случило некој да ве копира и дали ви смета тоа или не?

  Моментално ми се случува . Се што јас ќе кажам дека планирам / сакам , таа прави . Ете пред 2 години запнав да се тетовирам , таа замина на море , се врати со тетоважа . Пред 4 години се ставив на диета , таа купи милион препарати за слабеење ( а сеуште е подебела од мене , јас 5 пати ја откажав...
 14. WolfGirl

  Пирсинг

  Ако се смета пирс на уво ... имав 2 пирса на увото , но едниот го извадив во меѓувреме , но планирам наскоро на истото место да си го дупнам увото пак ( веќе ми е зараснато дупчето , па морам од ново ) . Вториот ми е блиску до регуларната обетка , и веќе го имам над 7 години .
 15. WolfGirl

  Што никогаш не би облекле?

  Ако имам можност , и на свадби би одела со патика , фармерки и обична маичка на прерамки . Никогаш не би облекла нешто што не ми е удобно ( штикли , фустани :facepalm2 ) . Имам прилично опуштен стил , така да се што не е удобно нема да се најде во мојот плакар . Мачкести , тигрести , лавовски и...