Work and Travel in America | Црнобело Форум

Work and Travel in America

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
финансии плеснав на друго место...и така сонот за америка и оваа година остана неостварен:mad
Ај јас и ти наредно лето ќе одиме. :zelen
Озбилно, од една страна ми се оди, ама си викам прво низ Европа да видам, беше една колешка лани Германија, кажуваше добро било... Додуша јас и една другарка за Италија сме повеќе, ама мислам дека нема агенција за таму.
Од друга страна, минатава година некако многу студенти не се вратија живи, посебно за Иванче не можев да поверувам неколку дена...
Видечемо. Можда и ќе биде нешто наредното лето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048