Work and Travel in America | Црнобело Форум

Work and Travel in America

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Јас сакам да одам... многу сакам да одам.. пред се затоа што ако не отидам сега додека сум студент и можам полесно да извадам виза.. понатака тешко дека ќе отидам, ќе прошетам а плус можеби ќе заработам пари... сега ќе бидам трета година на факултет а тоа значи дека две лета пропуштам предомислувајќи се цело време идам-неидам ... ама па и немав друштво а сама не ми се оди многу :/ а наредна година се надевам ќе отидам, редно е!
Ај тие што биле нека споделуваат искуства, многу значи кога од некого слушаш што треба да правиш а што не таму... и кои работни позиции се добри.. треба да се снајдеш - изгледа се е во тоа финтата : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble and Martin_MKD

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Јас сакам да одам... многу сакам да одам.. пред се затоа што ако не отидам сега додека сум студент и можам полесно да извадам виза.. понатака тешко дека ќе отидам, ќе прошетам а плус можеби ќе заработам пари... сега ќе бидам трета година на факултет а тоа значи дека две лета пропуштам предомислувајќи се цело време идам-неидам ... ама па и немав друштво а сама не ми се оди многу :/ а наредна година се надевам ќе отидам, редно е!
Ај тие што биле нека споделуваат искуства, многу значи кога од некого слушаш што треба да правиш а што не таму... и кои работни позиции се добри.. треба да се снајдеш - изгледа се е во тоа финтата : )
ИЧ ДА НЕ МУ ЈА МИСЛИШ, ДА ОДИШ !!! :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Абе ја ви кажувам за другаркава вие за мене ми зборите. Јас поим немам што и како, би работела што било, не сум била никад :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Знам едну девојку, испратиле гу да копа компири на тексас у некоју фарму.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,205
423
Дома пред Пц
финансии плеснав на друго место...и така сонот за америка и оваа година остана неостварен:mad
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Ако одите наредно лето, јас ќе ве пречекам таму ;) јас летово нема да одам пак, дека не апишав факултет годинава, малку одмарам :giggle Ама затоа чекам да ми дојде my nigga и да ме земе со него, тоа би било Октоври месец негде, здравје Боже :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD and Mermaid

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Simple as that:
Неморате да идете у Америку, Америка дојде куде нас :/