Will & Grace

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Најлегендарната серија со најлудите ликови!!! Од кога почна да се снима, па се до денес, јас гледам постојано и некогаш не ми здосадува! Karen Walker е најдобриот лик некогаш измислен! :D

Мојата омилена сцена. :rofl
Karen: Good Lord. I can't believe I'm at a public pool. Why doesn't somebody just pee directly on me?
Grace- If you're looking for your Aunt Karen, she's not here. She doesn't work on days that end with..."day."
Karen- OK, rule number one. Unless you're served in a frosted glass, never come within four feet of my lips.
will-and-grace-series-finale03.jpg
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Една од моите омилени серии, омилен лик ми е Џек, значи легенда е. :)




Моите омилени сцени :



Керен Вокер! :rofl

Може ли некој да ја заборави Керен Вокер, лик кој го играше фантастичната Меган Мулали во „Вил и Грејс“. Навистина е потребно да се има изоштрена смисла за хумор за да се разберат нејзините „збунки“ и допир со реалноста (дури и кога не беше на мега микс од Водка и Антидепресиви).
Серијата одамна заврши ама цитатите остануваат. За да ве расположиме утрински, ви ги даваме најзапаметени цитати кои Керен ги кажа.

Правило број еден. Освен ако не си послужен во смрзната чаша и имаш чадорче. Стои на 10 метри од мене!

Знам бре што е вина! Тоа е еден од оние странски зборови, што сите ги користат и никој незне што значат. Тоа е исто како кога се користи „мајчинство“ или „зависност“!

Господи боже, во базен сум била?! Исто ко да се измочал некој директно врз мене.

Душо премногу сум уморна да ти ја шлапнам една. Лупни се со фаца од мојава рака!

Никој на планетава не мисли дека си стрејт! Имаш паднато од Геј дрво, си удрил на секоја геј гранка додека си паѓал, си паднал врз геј тип, и кога си станал си го средил.

Ако можеше мозоков да испраќа сигнали до моево лице, ќе видеше колку сум ужасната сега!

Знаеш дека сум заборавила. Што си сега ти? Геј или стрејт? Уствари чекај да направиме еден тест: Имаш пенис и вагина. Ги зафаќа оган. Што ќе спасиш?

Душо кога немам алкохол можам да го исцицам од парфем!

Дебели! Го знаеш правилото! Нема чоколадо, се дури не ти го видам вратот!

Душо ептен сме слични! Двајцата ме сакаме мене!
Вил: Керен, кажи и на Грејс дека треба да те отпушти!
Керен: Грејс, те молам кажи му на Вил гневот да го насочи кон мајка му каде што и треба!

Џек: Никој не ме однесе на одмор откако раскинав со... како му беше името... чекај...бледо лице, прекрасна коса, тетоважа... дали можеш да погодиш Керен?
Керен: Ох душо, штотуку опиша игла во геј-сено.
... ова е само мал дел од Керен, ако се сетите на уште некои слободно коментирајте и дополнете.

http://fun.mnogoo.mk/mk/articles/Razonoda/keren-voker
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger and The Tramp

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
интересна серија ја гледам ко ке ја сретнам на телевизија, има доста интересни реплики доста комични ситуации...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Ludaca