1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

vodata i covekovite prava

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Nuredin, 6 март 2019.

 1. Nuredin

  Nuredin Нов член

  Зачленет на:
  6 март 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dali mislite deka dosegasnata praktika na javnite vodosnabditelni pretprijatija e ispravna. Za dolg za voda gi isklucuvaat graganite od vodovodnata mreza.

  Za prekinuvanje na taa praktika na javnite vodovodni pretprijatija podnesena e inicijativa do Ustaven Sud na Republika Makedonija

  koe e vaseto mislenje.

  https://www.youtube.com/watch?v=1nxmBr7UUug
   
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  134
  Nemame kvalitetna voda za pienje, sve e so hlor. Kojznae so kakva voda se banjame. Ne treba ni da idat smetki za voda.
   
 3. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Таа практика не е лоша.Скопската вода е во ред,но нејзиниот квалитет во некои од помалите градови е лош.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  134
  Ако водата во Скопје е во ред, зашто сите (или повеќето од нас) купуваме шишиња вода? Тоа е за Скопје. Во помалите градови (конкретно Гостивар) проблемот е што водата од чешма има хлор, но луѓето повторно пијат вода од чешма (тоа со хлорот не е случај кај сите домаќинства во градот). А во Скопје тоа не е така. Во која населба во градот има чиста вода? :eek
   
 5. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Направени се повеќе испитувања и од странци кои утврдија дека Скопската вода е подобра и од водите на главните градови на соседите.
  Некои луѓе едноставно преферираат купечка вода дури и да се сигурни дека таа од чешма е во ред.
   

Сподели: