Vikings

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Викингс -Канадско -Ирска тв серија работена според вистински настани од историјата а специјално направена за потребите на телевизискиот канала Историја од Канада.
Снимана во Република Ирска за основа има да го прикаже животот на Викинзите и нивниот најголем јунак
Viking Ragnar Lodbrok, и неговите напади на британија и франција
колку ја пратите ова серија ?? и какво е Вашето мислење за неа
кои ви се омилените ликови во овој серијал
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
гледав трејлер и добро изгледа ,,ке се погледа кога ке излезе цела сезона
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Досега ги изгледав сите епизоди што излегоа и доста симпатичен ми е серијалов. Сакам такви воинствени, митски, историски серии. Рагнар ми е интересен лик, ама Флоки е врвот. Башка учам повеќе за нордиската митологија и викинзите, затоа што колку што прогуглав Рагнар се смета дека навистина постоел и ги пустошел териториите на Англија и Франција, а наведените богови навистина постојат во нордиската митологија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ми ја фалеа многу, и искрено мислам дека е интересна.
Ќе почекам да излезат повеќе епизоди или цела сезона и се курдисувам пред монитор обавезно :cool:

Овакви серии, со тематики кои навистина се вредни да им посветиш внимание заслужуваат аудиториум, а не Госип Грл, Очајни домаќинки и слично.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Колку добра беше последнава епизода. Не очекував таков пресврт дефинитивно. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
cekam jas uste ovaj mesec pa da napravan nov upload na novite srii zastanat sum na dvobojot megju rangar i toj stariot mu go zaboraviv imeto :giggle
Гледај ја последнава. Ептен беше добра. :) Ако те интересира што ќе се деси во неа, еве ти спојлерче. :zelen
Грофот Харолдсон изгуби од Рагнар во двобојот, Роло го уби тој дебелиот слуга на грофот и сега Рагнар е новиот гроф. Како заврши епизодата, со 2, 3 брода (помали) Рагнар и неговите отишле во Англија. Наредната епизода ќе се одвива повеќе таму.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Само јас ја гледам серијава или има и уште некој. Инаку првата сезона заврши, па True_Blood може да ја спуштиш и да ја испробаш. Секоја серија (барем американскиве) имаат од 12-24 епизоди, оваа само 9 епизоди, ама тоа е. Финалето некако не ми беше премногу возбудливо, и не сфаќам како ќе продолжат и што ќе заплеткуваат во новата. Ќе треба бајаги да чекаме, зашто втора сезона видов 2014 ќе почнала.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133


Zdiviv, macoro do mene evoluirashe vo lav, ribceto vo akvariumot, nesho vo forma na ajkula, ziva voda tepihot go naprajv, upicku materina!!!1