Vikings

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,998
9,631
1,683
Normandy
Kaj ми ја спомна @Aristokrat серијава, кај ме запусти....
Се гледа дека имаат доста вложено за да ја направат што поверодостојна, иако за Рагнар се мисли дека бил митски лик. Посебно ми се допаѓа делот со лингвистичката бариера кога едните зборат нордијски додека другите латински и саксонски. Рагнар повеќе го замшиљав како Роло во телесна конституција. Ама тоа не игра улога сеа. Бистро чељаде избрале.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,998
9,631
1,683
Normandy
Мора да признам женскава актерска екипа им е, damn hot! Посебно оваа Аслаг, вторава женска на Рагнар.
 
Последна промена:

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,998
9,631
1,683
Normandy
Почнувам да ја гледам од задутре.
Нема да зажалиш.
Сериозно ја прават, иако е како сага прераскажано, пазат на многу детали, јазични и културни бариери, временска прецизност, одличен опис на северниве племенски општества.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,998
9,631
1,683
Normandy
Финалево на вторава сезона....

Мене Флоки ме потсеќа на @parvati. Таков спиритуално исчукан. Набољи!
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,998
9,631
1,683
Normandy
Осеќам 3тава сезона ќе заврши заебанција у Франција, буквално.

Значи каков лик е овој Ателстан... Склепан од романиве на Амин Малуф. Ептен го поштуем човеков.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
До никаде не сум јас. :(
Така ми треба кога однапред планирам, ај можеби неделава ќе ја почнам.