1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Vikings

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Legioner, 10 април 2013.

 1. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  Викингс -Канадско -Ирска тв серија работена според вистински настани од историјата а специјално направена за потребите на телевизискиот канала Историја од Канада.
  Снимана во Република Ирска за основа има да го прикаже животот на Викинзите и нивниот најголем јунак
  Viking Ragnar Lodbrok, и неговите напади на британија и франција


  колку ја пратите ова серија ?? и какво е Вашето мислење за неа
  кои ви се омилените ликови во овој серијал
   
 2. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  гледав трејлер и добро изгледа ,,ке се погледа кога ке излезе цела сезона
   
 3. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Досега ги изгледав сите епизоди што излегоа и доста симпатичен ми е серијалов. Сакам такви воинствени, митски, историски серии. Рагнар ми е интересен лик, ама Флоки е врвот. Башка учам повеќе за нордиската митологија и викинзите, затоа што колку што прогуглав Рагнар се смета дека навистина постоел и ги пустошел териториите на Англија и Франција, а наведените богови навистина постојат во нордиската митологија.
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 4. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Ми ја фалеа многу, и искрено мислам дека е интересна.
  Ќе почекам да излезат повеќе епизоди или цела сезона и се курдисувам пред монитор обавезно :cool:

  Овакви серии, со тематики кои навистина се вредни да им посветиш внимание заслужуваат аудиториум, а не Госип Грл, Очајни домаќинки и слично.
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Колку добра беше последнава епизода. Не очекував таков пресврт дефинитивно. :D
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  cekam jas uste ovaj mesec pa da napravan nov upload na novite srii zastanat sum na dvobojot megju rangar i toj stariot mu go zaboraviv imeto :giggle
   
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Гледај ја последнава. Ептен беше добра. :) Ако те интересира што ќе се деси во неа, еве ти спојлерче. :zelen
  Грофот Харолдсон изгуби од Рагнар во двобојот, Роло го уби тој дебелиот слуга на грофот и сега Рагнар е новиот гроф. Како заврши епизодата, со 2, 3 брода (помали) Рагнар и неговите отишле во Англија. Наредната епизода ќе се одвива повеќе таму.
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Само јас ја гледам серијава или има и уште некој. Инаку првата сезона заврши, па True_Blood може да ја спуштиш и да ја испробаш. Секоја серија (барем американскиве) имаат од 12-24 епизоди, оваа само 9 епизоди, ама тоа е. Финалето некако не ми беше премногу возбудливо, и не сфаќам како ќе продолжат и што ќе заплеткуваат во новата. Ќе треба бајаги да чекаме, зашто втора сезона видов 2014 ќе почнала.
   
 9. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Tretata sezona ubedlivo najdobra od site, sekoja mu cest.
   
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002  Zdiviv, macoro do mene evoluirashe vo lav, ribceto vo akvariumot, nesho vo forma na ajkula, ziva voda tepihot go naprajv, upicku materina!!!1
   

Сподели: