Vaya con dios | Црнобело Форум

Vaya con dios

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Vaya con dios e Белгиска група основана во 1986година од Dani Klein, Dirk Schoufs и Willy Lambregt (подоцна заменет со Jean-Michael Gielen). Тие се едно од најпопуларните Белгиски групи некогаш. имаат продадено повеќе од 7милиони албуми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_melnicanecot