USB Кингстон - 256 гигабајти!

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Вртам така низ огласиве, и шо да видам, чоеков продавал, уезбиња од 256 гигабајти, и така му пишав, едно мејлче со прашање.. Дали можеш да ми најдеш усб од 2 терабајти, ке ми требаат 4-5‘‘ уште го чекам да врати.
Можеби чека да му стигнат, па да ми понуди од 3 терабајти.
Но доколку купите, над 6 стикови човекот ви ја снижува ептен цената, па добивате порарок изненадување( постои некој подарок изненадување?!), иначе човекот ви гарантира дека, повеќе хардиск нема да користите, уезбето ке ви го замени хардискот!
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1282993-Novi-USB-Stikovi-256-GB-TOTALNA-RASPRODAZBA еве ви линк! преценете сами!
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Батка овие уезбиња, ти се по цена од 200 евра ГАРАНТ, али баткава прави финта, ти продава усб што пишува на него 256 гб, го отвраш го ставаш во компјутер, и гледаш само едно сигнално сијаличе ти свети, ништо друго!:rofl
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Батка овие уезбиња, ти се по цена од 200 евра ГАРАНТ, али баткава прави финта, ти продава усб што пишува на него 256 гб, го отвраш го ставаш во компјутер, и гледаш само едно сигнално сијаличе ти свети, ништо друго!:rofl
Ова го знаеш оти си пробал или само претпоставуваш? Можеби му се земени од царина или слично по многу мала цена па ги продава.
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Ова го знаеш оти си пробал или само претпоставуваш? Можеби му се земени од царина или слично по многу мала цена па ги продава.
Нема никаква логика, до душа не сум пробал, али пробале други со нешто вака слични огласи, па ми кажале колку се издрндале, и тоа дале јака парица :D му пратил по карго, му дале пари ова она, припејд број-на кизнај чие име-noname, испратено од сосема друга локација односно од друг грат(на пр човеков живее во Ск, а го пратил од Тетово), и така не ти помага ни полиција!

Иначе, велиш од царина ги зел, а по кој основ на некој на царина му ги зеле?! сигурно вредна роба, не би седел да ја криумчари да не ја пријави, искрено и јас се имам распрашано за нешто да се земи од царина, но тешко ептен тешко, бидејќи се на царија е фалш односно копии од производи!
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Нема никаква логика, до душа не сум пробал, али пробале други со нешто вака слични огласи, па ми кажале колку се издрндале, и тоа дале јака парица :D му пратил по карго, му дале пари ова она, припејд број-на кизнај чие име-noname, испратено од сосема друга локација односно од друг грат(на пр човеков живее во Ск, а го пратил од Тетово), и така не ти помага ни полиција!

Иначе, велиш од царина ги зел, а по кој основ на некој на царина му ги зеле?! сигурно вредна роба, не би седел да ја криумчари да не ја пријави, искрено и јас се имам распрашано за нешто да се земи од царина, но тешко ептен тешко, бидејќи се на царија е фалш односно копии од производи!

Какво криумчарење, какво пријавување, какви фалшови. Пример, ти си порачал нешто од интернет, ти стигнало на царина ама немаш доволно пари да си го земеш од таму (оти не си планирал дека треба и таму да се плати) и автоматски тоа иде у лева рука десен џеб на некој цариник или ќе дојде некој купец и ќе му ги шитнат за една скара.
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Какво криумчарење, какво пријавување, какви фалшови. Пример, ти си порачал нешто од интернет, ти стигнало на царина ама немаш доволно пари да си го земеш од таму (оти не си планирал дека треба и таму да се плати) и автоматски тоа иде у лева рука десен џеб на некој цариник или ќе дојде некој купец и ќе му ги шитнат за една скара.
На пример брат, јас сум порачал 30 уезбиња од по 200 евра, и сеа на царина ке немам пари да платам, не зезај сум дал 6000 евра за нив, и сеа немам 100-200 евра да дам на царина, ако има таков будала 6000 евра да ги остави на царина, тогаш не би знаел што да речам(facepalm)
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
може да го направат и 100 тера , ти копираш све во него и на крајот фалјовите ги дава како оштетени.. ти отвара толку колку што реално има меморија
имам еден таков усб од 8 гига,али реално прима 2 xD се што е над 2 е оштетено
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
може да го направат и 100 тера , ти копираш све во него и на крајот фалјовите ги дава како оштетени.. ти отвара толку колку што реално има меморија
имам еден таков усб од 8 гига,али реално прима 2 xD се што е над 2 е оштетено
Имам јас фалш усб од 1 терабајт, како што клаваш фајлови така ги бриши, односно стојат како визуелни фајлови кој повеќе ни се бришат па ни се додаваат. а тогаш се зезнав си ги фрлив 400 денари, али барем има убав дизаин. може да се искористи за нешто.
 

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
моето USB не работи, го ставам во PC не реагира, нема автоматско читање на фајлови. да не знае што е проблемот ?