Unisex мода

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Што мислите за Unisex облеката?
Носете ли облека која е Unisex?
Кои парчиња облека според вас се Unisex?

Еве едно видео за Unisex облека.

 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
лајкит вери мач (inlove)
да, носам парчиња кои се unisex и тоа многу...зашто па да не? :)
овие неколку unisex тингс.. се според мене многу кул
овие ги носат и мажи и жени..и многу се кул LOVE IT(inlove)


и на крај црниот лак...го носат жени а богами и мажи :)

 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
лајкит вери мач (inlove)
да, носам парчиња кои се unisex и тоа многу...зашто па да не? :)
овие неколку unisex тингс.. се според мене многу кул
овие ги носат и мажи и жени..и многу се кул LOVE IT(inlove)


и на крај црниот лак...го носат жени а богами и мажи :)

Само овие си ги заборавила.
 
  • Like
Реакции: redhead and Alley3112

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,440
2,539
1,133
Освен старките не носам некои парчиња кои се unisex...
Ах заборавив.. носам и вакви наочари,друго ништо.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
да супер, баш убаво и јас ги носам на партнерот белите кошули , сакоата и капчињата , но тој моите не.) Сепак мислам дека девојките можат многу повеќе да искомбинираат и искористат од машката гардероба отколку мажите. А стално имало унисекс парчиња ...ехее после 1945 ептен ударна е таа мода на облека наменета за двата пола која со мали модни додатоци може како сакате да ја носите. И самата Коко Шанел е симбол за преобразба и трансформација на машки сакоа, панталони , ремени и слично кои до ден денес ги користат и девојките и момците.

пс. само една работа оф топик ова , не ми е јасна , шо е со азијативе на сите реклами на сите видеа, на сите слики со облека се азијати се со сукниче и палте за внука ми од 6 години.