UGG чизми

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Во последниве години станаа хит овие чизми, ниски со крзно и во сите различни бои.


Jас имам копија и се исти како на сликата подолу, од Холандија тато ми ги беше купил. Додека брат ми има оригинал подарок му се и не се многу разликуваат со моите. За на суво и за на снег се супер, многу топлат.
На некои им се одвратни и на папучи им личат. Не викам дека не личат но мене ми се супер и за на школо си ги носам.


Какво мислење имате за чизмиве?
Дали носите или дали би носеле?
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Планирав да си купам некои сиви, онака за на хеланки, фармерки симатични се, ама многу ми личат на папучи бе. Некако срамота ќе ми е да излезам со нив хахаха :giggle
 
  • Like
Реакции: WomanInRed

elizabetta

Истакнат Член
8 септември 2012
236
382
63
Имам еден пар кафеави, ги добив на поклон, кога ги гледам на друг и не ми се така лоши ама јас ептен ретко ги носам...
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Слатки се,ама ептен ми се како папучи што знам...и не се за на снег овие бе,плишани се одма ќе се натопат:rolleyes:
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Слатки се,ама ептен ми се како папучи што знам...и не се за на снег овие бе,плишани се одма ќе се натопат:rolleyes:
Јас моите не сум ги носела на снег, пошто кога се стопи снегот ми ги испратија :giggle
Брат ми си ги носеше зимото, не пропуштат. Е смао треба да се прскаат со спреј за чевли.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
Интересни се имам еден пар дома ама и тој не го носам..Девојки ви препорачувам да не ги носите кога има снег.. еднаш ги носев на снег и зажалив што ги облеков многу се лизгаат и додека стигнав школо 20 пати паднав :D
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Интересни се имам еден пар дома ама и тој не го носам..еднаш ги носев на снег и зажалив што ги облеков многу се лизгаат и додека стигнав школо 20 пати паднав :D
Ме потсети на една моја случка, тетка ми испрати кожени чизми на мене и мама. И јас утрето за на школо најубавите, а имаше многу снег, едвај до школото, а пак и физичко имав јас си знам како одев по заледените скали. :giggle

Некаде прочитав дека правеле во Македонија, и една феминка ми пиша за тоа. Но си имам едни, а и за на снег си имам друго чизми.


 
  • Like
Реакции: Gemini