Touch

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
touch-5.jpg

Серијава ја имаше премиерата на 19 март во Америка, а веќе вчера имаше премиера и кај нас на Фокс Лајф. Ептен ја фалеа и што уште не, и ги симнав првите две епизоди. Ги изгледав и може да кажам дека стварно не е лоша серијата. (happy) Ја гледаше некој? Како ви се допадна :unsure

Кратка содржина:
Приказната се плете околу Мартин Бом, вдовец и татко на 11-годишниот Џејк, кој има емотивни проблеми. Трудејќи се да најде заеднички јазик со својот отуѓен син, нивниот свет се менува кога Мартин еден ден открива дека малиот Џејк има посебна моќ да предвидува настани пред да се случат. Некаде на полпат меѓу науката и спиритуалноста, "Допир" ги истражува тајните поврзаности кои не спојуваат сите нас.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
А ќе има реприза? Како ја испуштив, не ми се симнуваат серии, нетот уште на почеток на месец го потрошам.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
прф пут слушам за овуј серију, ма ја не ни глеам серије, а обожаам да допирам стфари не да не : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
А кој ден ќе игра, па тие што сум ги испуштила на нет ќе си ги изгледам. :D
Не знам точно, зашто има повеќе термини изгледа. :) Еве ти линк и проверувај најдолу кога ќе е следната епизода. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Ги гледав првите 2 епизоди и добра е. Одвај чекам да видам што ќе се случува понатаму.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp