Tonyo San vs. Toni Zen | Црнобело Форум

Tonyo San vs. Toni Zen

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Збориме за двајца момци што фураат различен начин на живот. Лириките на Сан се подобри од Зен, но цело е кога има се. Па така Зен направи спот по светски стандарди, направи ефекти, добар бит и просечни лирики.
Ако морам да одберам, Зен у секој случај.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Збориме за двајца момци што фураат различен начин на живот. Лириките на Сан се подобри од Зен, но цело е кога има се. Па така Зен направи спот по светски стандарди, направи ефекти, добар бит и просечни лирики.
Ако морам да одберам, Зен у секој случај.
Кога осеќаш лирика, не е битен светскиот стандард... Јас го знам Зен, но го запознав Сан штом ја слушнав Одмазда.... сега размисли кој ме допре повеќе! Зен е повеќе во филм, Сан е реалност! Фин човек е Тони Зен, ама музиката што ја прави не ми е во стил.
п.с. Ќе влезам во внатрешноста за да ја уништам
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Може хит некој од Tonyo San? Прв пат слушам за него :eek
Не ме зезај брат.. :eek
Фала богу дека Тонио Сан е најдобар, а не оној лигушот Тони Зен што врска нема од рап и се прави за пари..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,403
1,133
www.crnobelo.com
:-( не следам многу, многу, има врска некаква со РНС? Некако многу ми е познат гласов на типов.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,403
1,133
www.crnobelo.com
Па нека престане со мењање имиња бе брат :)
Го знам ондак, „Цветот на светот е лудило“ :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
абе мое мослење нема споредба шо да се прави
тони зен беше добар на времето кога беа со „Урбана Димензија“
али од коа се растурија отиде со типот такозвани „Џеј Џеј“ да потенцирам ( клошар шо пере пари преку музиката )
и од тогаш глеа само како да заработи пари и да стекне слава со тоа го продаде и имаето на Рапот
додека РНС...или тонијо сан како и да е
одсекогасш праел добри текстови за живот,за стил и сето тоа
мислам дека има разлика мегу двајцава....а за да изберам мислам дека е јасно РНС..или ТОНИЈО САН:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD