The View | Црнобело Форум

The View

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Би ми било драго ако некој слушнал за овој бенд, а особено ако има вистински обожаватели. Јас уште од 2008 ги слушам и сум посветен фан. Доаѓаат од Dundee, Шкотска, уште поточно од Dryburgh. Зад себе имаат 3 албуми: Hats Off to the Buskers (2007), Which Bitch? (2009) и Bread and Cisrcuses (2011).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: jovanKH2O

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Сама си коментирам, ама нема везе, можеби ќе налета некој член кој ги слуша, или пак уште подобро, можеби на некој ќе му се допаднат моите препораки за овој бенд. :D

Во последниве неколку дена ептен се заразив со песнава:

Рифот е особено убав.

П.С. Имаат уште еден албум што излезе годинава, се вика Cheeky For A Reason и никаде не можам да најдам торент! :(
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
На времето кога го имаа само првиот албум, Wasteland ми беше омилена песна.


Малце упознавање. :D


Имам home made таква алка со срциња, само не можам во моментов да ја најдам. Ќе постнам слика некој ден, прејака е. :zelen