The ultimate epic battle ... | Црнобело Форум

The ultimate epic battle ...

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
темава може и на прв поглед не е за тука но сепак тука ке ја отворам..
Ми дојде една страшна идеја.. Шо ако дојде до крајната најјака епска битка меѓу четворицата јавачи на апокалипсата : Клинт Иствуд, Џек Николсон,Ал пачино и Кристофер Валкер наспроти Морган Фримен, Лиам Нилсон, Мајкл Кеин и Шон Конери.... Кој ке победи?

Според мене тоа ке биде епик факинг битка...
шо мислите? за 5-6 саат ке бидам по слободен и ке ви го образложам моето размислување а сега пошо се брзам оставам на вас ..
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Се дедовци. (wasntme)

Од една страна, во првата група е Клинт Иствуд. Од друга страна, во втората група е Лиам Нисон. Тежок избор.

Сепак, би рекла првата група дека ќе победи. Покрај, КИ тука е и Ал Пачино. Плус, и двајца лудаци како Џек Николсон и Кристофер Валкер.

Морган Фримен is a lover, not a fighter. Мајкл Кејн е премногу софистициран џентлмен, не го гледам како силен тепач. Ае добро, Шон Конери може да му потпомогне на Лиам. Прашањето е, дали Лиам е доволно силен за сам да може да ги среди четворицата од првата група? (think)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
ако гледаме во однос на силите за тепање тогаш си во право но што ако гледаме во однос на Епикнес и осомнес ба актерите? тогаш кој ке тепа? кој се поголеми фраери? јас за моето размислување ке си молчам мудро ... барем засега ..
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Па за епикнес и осомнес на актерите е малце индивидуално.

Мене најголем фраер ми е Ал Пачино, зошто ми е еден од омилените актери.
Ако гледаме од улогите кои ги имале до сега, Клин Иствуд и Лиам Нисон се горе доле на исто ниво. Океј, ЛН можеби е пофраер, чисто зошто има појаки улоги во важни филмови (Star Wars, Batman Begins, Schindler's List, Taken...), каде што е ептен badass.
Морган Фримен... еден збор, GOD.
Џек Николсон, го поштувам најмногу поради улогата во One Flew Over the Cuckoo's Nest. Иначе, не ми е ништо посебен актер. Кристофер Валкер и Мајкл Кејн исто така, во споредба со другиве. Шон Конери најмногу поради улогата на Џејмс Бонд.

Што знам, сепак станува збор за вкус.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
ок јас реков дека ке се произнесам по прашањево и ете ме ..
да кажам јасно и гласно гласам за втората група чисто поради то шо сум стар ворс фан и Морган Фримен ми е омилен актер.
Тешка одлука зашто од една страна ги имаш Дрти Хари, скарфејс, Џокер и Вокен а пак од друга страна го имаш лично и персонално Бог,куи-гон џин(така мсилам му беше името поправете ме ако грешам во стар ворс), Алфред, и Џејмс бонд..

која група и да се погледне се тешки мадафакери и опасни фраери...
Колку појке се обидувам да го образложам моето гласање толку појке се сомневам во изборот зато ке прекинам тука за да не се премислам ..
Aristokrat Saladin знам дека имаат доста шо да кажат на темава .. :)
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
ок јас реков дека ке се произнесам по прашањево и ете ме ..
да кажам јасно и гласно гласам за втората група чисто поради то шо сум стар ворс фан и Морган Фримен ми е омилен актер.
Тешка одлука зашто од една страна ги имаш Дрти Хари, скарфејс, Џокер и Вокен а пак од друга страна го имаш лично и персонално Бог,куи-гон џин(така мсилам му беше името поправете ме ако грешам во стар ворс), Алфред, и Џејмс бонд..

која група и да се погледне се тешки мадафакери и опасни фраери...
Колку појке се обидувам да го образложам моето гласање толку појке се сомневам во изборот зато ке прекинам тука за да не се премислам ..
Aristokrat Saladin знам дека имаат доста шо да кажат на темава .. :)
A бе кај те снема тебе бе машко,жив ли си,види од првава група Кристофер Вокен има не толку аграсивни глуми и ќе го спојам овој од Тејкен Лиам Нелсон да го претепа,Клинт Иствуд дедово ќе го пуштам со Шон Конери исто дедово да се пресметаа овој на коњи и пиштоли овој со софистицирана техника од некој дел од Џемс Бонд и пак Конери ќе тепа у фото финиш,Ал Пачино мафијозово го пуштам со Морган у дуел ама Морган го пуштам од филмов со Џим Кери во Труман Шоу чинам коа беше Господ а Ал Пачино го лупам како ѓавол од филмот Адвокатот на ѓаволот,тука е вечна борба од дамнина па ќе биде неизвесно и као последни идат Џек Николсон-Џокеров со Мајкл Кеин (боже прости ми ама толку познат глумец а толку не сум го запомнил по ниедна улога иако да читнам на википедиа ќе се присетам ама не е тоа поентата) така да сепак конечен одговор давам за вторава група(smoke)(muscle)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jackal

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
A бе кај те снема тебе бе машко,жив ли си,види од првава група Кристофер Вокен има не толку аграсивни глуми и ќе го спојам овој од Тејкен Лиам Нелсон да го претепа,Клинт Иствуд дедово ќе го пуштам со Шон Конери исто дедово да се пресметаа овој на коњи и пиштоли овој со софистицирана техника од некој дел од Џемс Бонд и пак Конери ќе тепа у фото финиш,Ал Пачино мафијозово го пуштам со Морган у дуел ама Морган го пуштам од филмов со Џим Кери во Труман Шоу чинам коа беше Господ а Ал Пачино го лупам како ѓавол од филмот Адвокатот на ѓаволот,тука е вечна борба од дамнина па ќе биде неизвесно и као последни идат Џек Николсон-Џокеров со Мајкл Кеин (боже прости ми ама толку познат глумец а толку не сум го запомнил по ниедна улога иако да читнам на википедиа ќе се присетам ама не е тоа поентата) така да сепак конечен одговор давам за вторава група(smoke)(muscle)

офф топик: тука сум наваму натаму со факултете ова она.. Кога ке се собираме пак?
он топик: Да бе за мајкл Кеин не ми текнува ни една улога освен Алфред во бетмен... паметам дека Морган беше Господ во семоќниот брус а за труман шоу ич не ми текнува кој филм беше.. Морам да се потсетам...инаку добра партија ти е таа господ против ѓаволот... ај за другиве се согласувам ама последнат партија Џокер против Кеин некако мислам дека Џокерот ке тепа...
инаку како се викаше филмот клинт иствуд кај шо глумеше еден наредник во војска и беше стварно бедесс мадафакер?
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,333
1,153
офф топик: тука сум наваму натаму со факултете ова она.. Кога ке се собираме пак?
он топик: Да бе за мајкл Кеин не ми текнува ни една улога освен Алфред во бетмен... паметам дека Морган беше Господ во семоќниот брус а за труман шоу ич не ми текнува кој филм беше.. Морам да се потсетам...инаку добра партија ти е таа господ против ѓаволот... ај за другиве се согласувам ама последнат партија Џокер против Кеин некако мислам дека Џокерот ке тепа...
инаку како се викаше филмот клинт иствуд кај шо глумеше еден наредник во војска и беше стварно бедесс мадафакер?
Да бе семочниот Брус овој Труман шоу е подобар ама не е тој,ако не си го гледал препорачувам под хитно,една од ретките глуми на Џим Кери која ќе те остави без збор:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati